Seri Durumları Hk.

Arkadaşlar seriler hakkında defalarca açıklama yapılmasına rağmen hâlâ "Bir açıklama yok, unuttular bizi, aç gözlü herifler" gibi şeyler yazıyorsunuz. Var olan tüm sosyal mecralardan bizi taciz etmeniz bizi seriden ve yaptığımız işten ne kadar soğutuyor keşke bir bilseniz. Yaptığımız iş kolay değil, adı üstüne novel, yani resmen KİTAP çeviriyoruz ve bunu GÖNÜLLÜ olarak yapıyoruz. Hepimizin (Hepimiz dediğim de koca sitede iki çevirmeniz) özel hayatı, okulu, işi var. Aynı zamanda bir yandan manga da çeviriyoruz. Bir işi gönüllü olarak yapan kişileri, gelip sanki bu işi yapmak boyunlarının borcuymuş gibi her yerden taciz edip sık boğaz etmek nedir ya? Sonra sert konuşunca "Aaaa sert konuşuyorlar bir dövmedikleri kaldı" diyorsunuz. Ecnebilerin çok güzel bir lafı vardır, "Get a life," diye. Akşama kadar tek işi Serinovel'a F5 atıp bize küfür eden boş beleş insanlar olmayın n'olur.

Overlord gibi çevirmesi tam anlamıyla İŞKENCE olan bir seriden "3-5 bir şeyler kazanalım bari, öğrenciyiz ve boş zamanımızı buna harcıyoruz," dediğimiz zaman bile etmediğiniz hakaret, küfür, aşağılama kalmadı. Freelance çevirmenlerin bu kadar uzun çevirilere istedikleri ücretleri söylesek dudağınız uçuklar. Ama bizim koyduğumuz on lira bile bazılarınıza batıyor ve linç yiyoruz maalesef.

Sayfaları iki saniye aşağı kaydırıp eski açıklamalara bakmaktan aciz olanlar için son bir açıklama daha yapayım:

Sitedeki iki çevirmen olarak YOĞUN bir dönemden geçiyoruz. İkimiz de öğrenciyiz ve ikimizin de tek yaptığı iş Serinovel değil. İkimizin de tek uğraştığı şey çeviri yapmak değil. Bu yüzden sizden bir süre sabretmenizi ve dişinizi sıkmanızı istedik, ancak çok abartılı ve zor bir iş istemiş olmalıyız ki bir evimize gelip fiziksel olarak linç etmediğiniz kaldı.

Son kez söylüyoruz, ne Solo Leveling'in ne The Novel's Extra'nın ne de Overlord'un çevirisi DURMADI. Biraz sabredebilirseniz gelecek hepsi. Ancak siz bizi böyle taciz ettikçe ne çeviri isteğimiz ne de çevirmeye enerjimiz kalıyor.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (4)

145 puan
Ulaş1 ay önce
Üye
Boşbeleş insan demekle doğru demişsiniz ara sıra karşı karşıya geldim öyle yazılarla, yani bedava kitap okuyup bide laf etmek de ne biliyim ...

15 puan
Darkness3 ay önce
Üye
Ne overlord muş arkadaş bırakın artık çeviemenlerin yakasını. Zıbzıblar sizi xd

11 puan
manyetikkarpuz3 ay önce
Üye
Bence haklı bir isyan kendi adıma konuşmam gerekirse ben böyle işlerle bedavaya uğraşmazdım o yüzden bazı novellerin mesela benim okuduğum overlord serisinin parayla satılması gayet doğal zaten şikayet etmeden alıyorum. En azından bazı arkadaşlar yorum yapmadan önce en dandik kitabın bile parayla satıldığını unutmamaları gerek sonuçta saçma sapan haftalık dergiler bile en az 15 lira.

2426 puan
ayhan3 ay önce
Üye
ahahah ulan durduk yere vicdan azabı hissetdim milletle okadar konuştuktan sonra duyurunun gelmesi böyle hissetmeme neden oluverdi çevirmen bey zaten beklemedeyiz yeni bir paket veya olağan dışı bir durum olmadan sizin de bileceğiniz gibi kimse gelip boş beleş iyi niyet rolü kesmiycektir zaten topu topu bikaç tane ücretli okuyucu dediğimiz kişi var onlar da kaç haftadır serinin yeni paketini beklemekte zaten diğerleri de ücretsiz paket bekliyor yeni paketin gelip gelmeyeceği onları pek ilgilendirmez