POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Altı Medeniyetin Dünyası Bölüm 279: Dizginlenemeyen İlerleyiş

Çeviri : Sanseiu
Düzenleme : Sanseiu
Okunma : 259
Tarih : 03 Nisan 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Savaş çok geniş bir alanda sürse de yaşanan patlama dikkatlerden kaçamayacak kadar görkemli olmuştu, iki karargâhında gözü aynı noktaya çevrilecekti.

“Güzel bir ateş topu!”

Maria de León, medeniyetinin savaşçısı atağını yapınca gururla konuştu, bu durum karşısında Severo nasıl olurda susabilirdi.

“Parlaklığı kılıç ışınının yanında sönük kalsa da, fena değildi gerçekten!”

İki ezeli düşman sonucundan emin oldukları eylemden sonra sadece birbirlerine üstünlük kurma yarışına girmişlerdi ancak heyecanlı bir ses onları bu rüyadan uyandıracaktı.

“Nasıl bir zırhı var bu orkun?”

Yüksek mimar, altı kişinin ortak saldırı sonrası hala aynı yerde duran genişletilmiş zırhı gördüğü gibi yerinden fırlayarak cepheye doğru ilerledi, beyninin idrak edemediği olayı gözlerinin şahitliği ile doğrulamak istiyordu.

“İnanılır gibi değil!”

Dragan’ da Hank gibi şaşındı, büyük paralar ödeyerek kuşandığı zırhının bile böyle bir dirayet gösterebileceğinden emin olamıyordu.

Kaçarken darbe almak ile durduğun yerde altı kişinin atağına birden göğüs germek bambaşka hikâyelerdi, canını her şeyden çok seven bir paralı asker olarak o ekipmanı deli gibi istiyordu şu anda.

Komutanları cephenin gerisinde dumura uğramış halde donup kalır da aksiyonun içindeki savaşçılar aynı duruma düşmez miydi, tabi ki düşerlerdi. Işığın kalkanı üzerinde delice kıvrılan, dikenlerle kaplı iki kökü andıran demir kamçıların ışıkları dahi onları kendilerine getiremiyordu.

Elit On bu cephede de Özel Birlik’ in etkinliğini sıfırlamıştı, taraflar birbirlerine bariz üstünlük sağlayamıyordu ama bu sırada beş milyonluk Ork Stepleri Ordusu adım adım ilerliyordu.

Bir numara ve iki numara ilk hedeflerdi, onlarla berber grup savaşının yapıldığı yerde göz önüne alınırsa üç noktadan baskı kurmaya devam ediyordu orklar.

Bunların dışında Kara Zambak klanından iki kişinin hedef aldığı beş numaranın ilerlediği noktada ilginç anlar yaşanmaktaydı, yağlı eti ısırmak için gelen Özel Birlik üyeleri çiğneyeceklerinden daha büyük bir lokma yemeye kalkmışlardı.

Altın Chakramları blokladıkları andan itibaren rahatça düşmanlarını öldürebilecekleri düşünmeleri ne büyük hataydı, onlara rapor edilen zamandan sonra Elit On ne kadarda gelişmişti.

Özellikle beş numara ödül zindanından aldığı silahlarıyla Güç Hayvanını en iyi kombine eden kişiydi, görünürde iki chakramla uğraşan Kara Zambak ikilisi aynı zamanda gölgesinde gizlenin bukalemunlarla da savaşmaktaydı.

Vakumlu ayaklarıyla silaha yapışan bu canlılar, düşmanlar Chakramı her blokladığında zehirli dilleriyle ölümcül noktalara saldırıyorlardı.

Beş numaranın üstün hareket kabiliyetini de işin içine kattığımızda, Özel Birlik adına bir başka hayal kırıklığını çıkmaktaydı karşımıza.

“Özel Birlik dahi durduramayacak mı bunları?”

Severo sadece kendisinin değil, diğer medeniyetlerin güçleri ile oluşturulmuş organizasyonun düştüğü durumun karşısında sinirlerine hâkim olamıyordu. Haksız da sayılmazdı, kafasını nereye çevirse başka bir hakaret görüyordu.

Elinde yılan gibi kıvrılan mızrağıyla adeta dans eden orkun etrafında kasırga gibi esen arkadaşı, dört Özel Birlik üyesini aptala çevirdiğini görünce iyice delilenecekti uzun saçlı adam, birbirine denk olması gereken birimler çarpışırken sayısal üstünlüğe rağmen pasif kalmışlardı.

“Elimiz kolumuz bağlı mı duracağız, belli ki orkların Elit On dedikleri savaşçılar barış zamanı büyüyen bizimkilere göre çok daha tecrübeliler!”

Yüksek mimar yine turnayı gözünden vuracaktı, dört medeniyet uzun süredir barış meltemleri ile kutsanıyordu, kedi köpek gibi sürekli didişen Işığın Toprakları ve Cehennem Diyarı bile küçük çaplı sürtüşmeler harici eylemsizlik içindeydi.

Doğdukları andan itibaren kelle koltukta yaşayan, eğitimleri sırasında binlerce soydaşlarının arasından sıyrılıp senelerce ölümle burun buruna yaşayan Elit On’ la başa çıkmak, o kadar kolay değildi.

“Maria de León yardımın gerekiyor, yoksa her şey için çok geç olacak!”

Kara Zambakların iki numarası ilk defa düşman toprakların temsilcisiyle direkt konuşacaktı, bu dahi durumun ciddiyetini kestirmek için yeterliydi.

“Ben hazırım, başlayalım!”

Güzel kadın Severo’nun niyetini sezdiğinden lafı hiç uzatmadan dev gibi bir kristali avucunun içine alarak büyülü sözleri söylemeye başlayacaktı, aynı anda uzun saçlı adamda koyu gri başka bir kristali yerleştirdiği parşömenin başına bağdaş kurmuştu.

“Daha başka nasıl kozlar var çıkınlarınızda acaba?”

Dragan başkomutan olmasına rağmen, savaş gücü ve arka plan olarak büyülerini oluşturmaya çalışan ikilinin yanına yanaşamazdı. Önce orkun zırhı, şimdi ise içine devasa büyülü güç depolanmış olan kristaller kıskançlığın ateşini yüreğine salıyordu.

İki temsilci hazırlanırken savaş durmadan sürmekteydi, üç ve dört numaranın dışında herkes rakiplerini bulmuştu, sadece bu iki ork durmadan düşman ordusuna baskı yapıyordu.

“Saldırmayacak mıyız?”

“Kapa çeneni salak, etrafına bir baksana!”

Şok dalgaları içeren saldırılarını birbiri ardına indiren dört numaranın olduğu cephenin arka tarafında, iki kişi kalabalık ordunun içinde sessizce bekliyordu, ara sıra kendi aralarında konuşmalarına rağmen genellikle çok sessizdiler.

“Şu, altın rengi silahları olanın beş numara olduğunu bilmiyor musun? Kıdemli öğrenciler onu indiremiyorken, biz bir sıra üstündeki kişiye ne yapabiliriz?”

İkili, Altın Chakramları ile beraber dans eden Elit On üyesinin rakipleriyle aynı yerden geliyordu, Kara Zambak Klanı’nın savaşçıları olarak sıralamada kendilerinin üstünde bulunan kişilerin durumunu görerek saklanmayı seçmişlerdi.

“Klan Lideri’nin oğlu bizi görmüştür, gazabından nasıl kaçacağız peki?”

Korkularını birbirlerini soru yağmuruna tutarak yenebileceklerini düşündüklerinden değil, sadece çaresizlik karşısında başka yapacak bir şeyleri olmadığı içindi aralarında geçen konuşmalar.

Onların aksine üç numaranın rakipleri çoktan karşısına dikilmişti ancak onu dönüşüm yeteneğini kullanmak konusunda zorluyor gibi görünmüyorlardı.

“Ne kadar havalı teknikler bunlar, aynı tuhaf kıyafetleriniz gibi ışıl ışıllar!”

Işığın Toprakları müritleri ezeli düşmanları gibi ikişerli iki grup oluşturarak savaşmayı seçmişlerdi, kalan birer elemanları ise altıya altı kapışan grubun içindeydi.

Bu ikililerden bir tanesi, durmadan yaptıkları büyülü saldırıları elindeki baltasıyla sakince karşılayan orkun karşısında ter döküyordu.

“O zaman gelenlerde böyleydi, ucuna parlak taş yerleştirdikleri sopaları olunca her şeyi yapacaklarını sanıyorlardı, izin verin size gerçekten nasıl savaşılır göstereyim!”

Üç numara ani bir hareketle yana kaçtıktan sonra bir göz kırpması süresinde hedeflerin yanına varmıştı, elindeki basit baltayı öyle bir savuracaktı ki, yerden kalkan duman küçük hortumlara dönüşerek havaya yükselecekti.

Onlarca metre geriye savrulan ikilinin cüppeleri dağılmış, görenlerin kalplerine huşu salan auraları yerini öfkeli bir savaş nârasına bırakmıştı.

“Gebereceksin, ölmek için yalvaracaksın!”

Asasının ucunda hızla dönen rüzgâr etrafa kamçılar saldıkça daha da hiddetleniyordu Işığın Toprakları müridi, yanındaki arkadaşı da boş durmayıp sihirli sözcükleri mırıldanmaktaydı.

“Daha ısınmadım bile, beklemenize gerek yok. Gelin!”

Ork Stepleri Ordusu çarpışmanın başladığı noktadan üç yüz metre geriye sürdüğü düşmanlarını acımasızca katletmeye devam ediyordu, Elit On’ un yardımını aldıkları şu anlarda iyice hızlanmışlardı.

Dragan, yanı başında büyük hamle için hazırlanan müttefiklerini görse de talaş yapmadan duramayacaktı, karargâha yaklaşan ordunun hatlarında açılacak gedik sayesinde düşmanla yüz yüze gelmeleri çok yüksek ihtimaldi.

“Hazırım!”

“Hazırım!”

Sağ ve sol yanından aynı anda gelen sesler imdadına yetişecekti Dört Medeniyet Ordusu komutanının, düşman medeniyetlerin temsilcileri büyülerini tamamlamışlardı.

“Ruhsal Çöküş!

“Tanrıçanın Desteği!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz demenin bir anlamı yoktur. Gerekli olanı yaparken başarılı olmak zorundasınız.

Winston Churchill

 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

....


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (1)

2237 puan
SWAGNAMENİTE3 ay önce
Üye
ya hocam overlord yeni bölüm atmıyor ama aradaki fark açılmaya başladı

91 puan
Sanseiu3 ay önce
Yazar
@SWAGNAMENİTE, Dünya çapında popüler bir seri, normal bence :)

2237 puan
SWAGNAMENİTE3 ay önce
Üye
@Sanseiu, yabancılar gelip okumuyor ama

91 puan
Sanseiu3 ay önce
Yazar
@SWAGNAMENİTE, Burasının dışında bir yerde çeviri yayınlanıyor mu bilmiyorum? Altı Medeniyetin yayınlandığı yerlerdeki toplam görüntülenmesi 02.04.2019 tarihi itibari ile 533.299 du.

2237 puan
SWAGNAMENİTE3 ay önce
Üye
@Sanseiu, hocam helal olsun uluslar arası bi seriyi geçmişin (100 le giderken R atar gibi fikrim değişti :D )

91 puan
Sanseiu3 ay önce
Yazar
@SWAGNAMENİTE, 4 farklı yerden seriye ulaşılabildiği için rakamlar biraz küçük görünebiliyor :D