POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Cehennem Online Bölüm 74: Yara

Çeviri : Sanseiu
Düzenleme : Sanseiu
Okunma : 150
Tarih : 11 Nisan 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Zincir kozmetik mağazasından çıkıp yeni sezon gömleklere, oradan da o çok istenen ama hep indirime girmesi beklenen elbisenin peşine düşecektik.

Daha önce demiştim ya, merdivenleri bir uçtan diğeri uca koymaları beni deli ediyor diye, vallahi şu anda patlamak üzereydim.

“Buldum, yarışma yerini buldum!”

Sanırım Şükrücük’ de benimle aynı durumdaydı, bir yere toplanmış kalabalığı gördüğü gibi can havliyle bağırmıştı.

“Bir iki mağazaya daha bakmak istiyordum ama…!”

“Rimel hadi abicim, şu yarışmayı halledelim sonra bakarız!”

Bu ne ya, çocuğunu kandıran ebeveynlere çevirmişti beni hanım kızımız, hatır gönül yaparak yürütüyordum onu.

“Bayanlar ve baylar, yarışmamız başlamak üzeredir. Lütfen yerleriniz alınız!”

Hostesin sesi de imdadıma yetişecekti, zamanımızın azaldığını duyduğumuz gibi partice koşmaya başlamıştık.

Alana gelince biraz şaşırdım, yerlerinizi alın denildiğinde ben sıradan bahsediyorlar sanmıştım oysaki u şeklinde dizayn edilmiş barın etrafına dizilmişti insanlar.

Hemen boştaki sandalyelere oturuverdik, on adımdan fazla uzunluğu ve hiç yoksa beş adım eni olan tezgâhın etrafı silme yarışmacıydı. Yirmiye yakın garson hazır halde beklemekteydiler, ellerinde ise içki âleminin adet verilirken en çok sallanan ürünü bulunuyordu.

“Birinci katın yarışmasına hoş geldiniz!”

“Kuralları anlattıktan sonra çok bekletmeden başlama işaretini vereceğim. Gördüğünüz üzere hepinizin önünde 5 adet shoot bardağı bulunmakta, garsonlarımız şu anda içlerine tekilalarınızı dolduruyorlar.”

Gerçekten de, hostes kız konuşmaya başladığında yelek giymiş parlak çocuklarda şekilli hareketlerle içki servisine geçmişlerdi.

“10 saniye içinde önünüzdeki bardakların içindekileri içmeniz gerekiyor, ardından ayağa kalkıp tam karşınızda duran sandalyeye ulaşmak için saat yönünde ilerlemeniz gerekiyor!”

Beni aldı mı bir gülme? Arkadaş, ömrü boyunca içemeyip son gece bir tek atıp kafası olan ben 5 shoot atacakmışım, bu da yetmeyecekmiş, kalkıp birde on beş metreden fazla yürümem gerekiyormuş!”

“Ben yarışmadan ayrılmak istiyorum!”

Saniye duramazdım, hemen oturduğum yerden fırlayarak başıma gelmesi muhtemel rezaletten kendimi kurtaracaktım.

“Vay tırsağa bak, ulan ben bir oturuşta 30 shoot atmadan içtim saymam be!”

Sözlerim ve ani hareketlerim, birçok kahkahayı da beraberinde getirecekti, ne de olsa bize ait bir alışveriş merkezindeydik, tepkilere şaşırmamıştım.

Herhangi bir konuda kendini bilerek yapmamayı seçmek en hafif tabiri ile korkaklık olduğu için bizde, milletin ağzını gere gere kişnemesine takılmayacaktım.

“Nasıl isterseniz efendim!”

“Başka yarışmak istemeyen yoksa başlıyoruz!”

“5!”

“4!”

“3!”

“2!”

“1!”

“Başla!”

Mağaza açılışında promosyon dağıtan esnafa hücum eder gibi gömüldüler içkilere, yüz kadar yarışmacının kafası bir inip bir kalkıyordu.

“Süre doldu, herkes kalkıp tam karşısındaki koltuğa kadar yürüsün lütfen!”

Hostesin anonsu ile beraber kalabalık ayağa kalkarak saat yönünde yürümeye başlayınca sıra bana gelmişti, öyle oturduğun yerde ardı ardına çekmek iş değildi bu mereti, asıl mevzu ayağa kalkınca başlayacaktı.

“Abi tutmasana beni ya!”

“Beyefendi, çekin elinizi lütfen!”

Zurnanın zart dediği yere gelmiştik, bünyeye bir anda giren yüksek alkolün etkisiyle sıranın bazı yerleri 3310 da ki yılan oyununa benziyordu.

“Oğlum ayıp değil mi? Kaldırsanıza 30 shot atan abinizi!”

Hiç mi şaşmazdı, ortamda en büyük kim savurduysa ilk onu toplamaya başlarlardı yerlerden. Güzel düşünülmüş yarışma mekaniği ilk turda yarışmacıların yarısını yanıma yollayacaktı, tabii ki aramızda çok fark vardı, ben beyefendi gibi otururken yanımdakilerin her bir yeri oynuyordu.

“İkinci tura devam edebilecek yarışmacılarımız, barımızın uzun kısmında karşılıklı oturmanızı rica ediyorum!”

İnsan sayısı düşünce, kısa kenarlardakiler istedikleri tarafa geçerek yeni oturma düzenini oluşturdular. Bu kişilerin içinde partimize mensup üç kişi de vardı; Şükrücük ve Toraman aralarına aldıkları Rimel ile beraber gözlerini hostese çevirmişlerdi.

“Hazır, başlayın!”

On saniye geçmeden bardaklar yeniden boşalacaktı, kalan elli kişinin idmanlı oldukları her hallerinden belli oluyordu ancak bir de ayağa kalkıp yürüdükten sonra görmek lazımdı aslanları.

Yerler bir kez daha değiştiğinde on kişi daha yanıma gelerek bayılmıştı, bu merette hakikaten böyleydi be, otururken iyide, ayağa kalktın mıydı çarpıyordu.

Genel müsabakayı izlesem de gözüm devamlı bizimkilerdeydi, partimizi temsil eden üç kişiden birinin son ayakta kalan olmasını umut ediyordum.

Derken üçüncü tur, dördüncü tur, beşinci tur rüzgâr gibi tamamlandı, dördüncü turda yanıma tanıdık bir sima gelse de, hala iki kişiyi içeride tutabilmiştik.

Kim miydi yirmi shotta yamulan, yapmayın ama tahmin edebileceğiniz üzere şamanımız Toraman’dı o kişi.

Birçoğunuzun Rimel tahminleri tutmadı değil mi, haksız sayılmazsınız baştan ben de aynı hataya düşmedim değil. İlk tur bitiminde genç kızın eleneceğini düşümdüm fakat ayağa kalktığı gibi etrafında parıldamaya başlayan ışıklar aklımı başıma getirecekti.

Şifacımız yarışmaya devam etmek için ilk düşmüş kesmesinin ardından kendisine hediye edilen yeteneği kullanıyordu ve hostesin sesi çıkmadığına göre bunu yapmaya hakkı vardı.

Arındırma

- Düzey 2

- Düşmüşlerin etkisi altındaki günahkârlardan bir kötü etkiyi siler, hedef sonraki 15 saniye boyunca tüm kontrol etkilerine karşı bağışıklık kazanır.

- Kullanıcıdan daha yüksek seviyedeki Düşmüşler karşısında, her seviyede başarı şansı %9 düşer.

- Düzey iki gereksinimi – 20.000 başarılı arındırma yapmak.

- Gereksinim – 4 Enerji

Zemin katta Toraman, Şükrücük ve bendeniz olarak sıralanmamızın nedeni zindana gelene kadar birbirinden zorlu mücadelelere girmemizdi, birinci katta ise şans sanki yüzümüze gülmüştü.

Aynı yeteneğe sahip olmadıkça birinin Rimel’i alt edebileceğine inanmıyordum, ne kadar içerse içsin tek hareketle kendini alkolün etkisinden kurtarabilirdi genç kız.

“Hazır mısın?”

Ben düşüncelere dalmışken, uzun bar tezgâhının iki ucunda birbirlerine bakan yarışmacılar için son çağrı yapılıyordu, kalan dört kişi avuçlarının içine kadar gelmiş rozeti kapmaya çalışacaklardı.

“Başla!”

Garsonların ağzına kadar doldurduğu bardakları içmek adına hareketlenen grubun içindeki üç kişi, gerçekten çok zor zamanlar yaşamaktaydı. Dile kolay, an itibari ile harbiden 30. Shotlarını atacaklardı.

Bazıları atamayacaktı ama olsun ne yapalım, sarı kısa saçlarının kapatamadığı geniş alnına bardağını çarptıran zayıf adam 28 de devrilmişti. Garibim, ağzının yerini tutturamazken pes etmeyip şansını sonuna kadar zorlamıştı, boşta bekleyen garsonlardan ikisi küfeleyip götürecekti yarışmayı dördüncü tamamlayan bu kişiyi.

Haline üzülsem de, bir yandan yükselen şansımız adına sevinmiştim, tam Rimel’ in karşısında oturan at hırsızı kılıklı herifte pes ederse zafer bizimdi.

Bire karşı ikiydik, yedinci tura geçmeden önce durum buydu. En önemli silahımız şifacımızdı, bunun yanında Şükrücük’ de mücadelesiyle göz doldurmaktan geri durmuyordu.

“Bey amca sende yolunu al artık, biz şu fıstıkla baş başa kalalım!”

At hırsızı demiştim ama sona kalan lavuk tam bir pislik çıkmıştı Rıza Baba!

“Ne diyorsun sen bebe, sen git baban gelsin!”

Belli etmemeye çalışsa da ben her halinden anlıyordum, partimizin hırçın tankı bir alt kattaki yenilginin hırsını içinde taşıyordu. Bu yetmezmiş gibi, kapalı alanda dâhi tuhaf güneş gözlüklerini çıkarmadan takılan birinin sözlü tacizine uğramıştı, bu saatten sonra neler olacağını inanın ben bile tahmin edemiyordum.

 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

....


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)