POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Cehennem Online Bölüm 81: Dördüncü Yarışma

Çeviri : Sanseiu
Düzenleme : Sanseiu
Okunma : 160
Tarih : 07 Mayıs 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

“Abi bir şey söyle!”

“Şükrücük abi, korkutma bizi!”

“Ne oldu buna şimdi böyle?”

Her kafadan bir ses çıkarken partimizin tankı put kesilmişti, öyle gıda maddesinden yapılıp sonra tüketilebilenden de değil, bildiğin taş olmuştu.

“Rimel, etkimi var üstünde bunun!”

Toraman bile endişelenmişti ki, sizin de bildiğiniz gibi pek birbirlerine bayılan insanlar değiller üstelik.

“Hiçbir şey yok, tamamen normal. Neden böyle oldu hiç anlamıyorum!”

Şükrücük, dördüncü yarışmanın yapılacağa alana girip mücadele platformunu gördüğü andan beri böyleydi, ince ince nefes alıp vermese öldüğünü var sayacaktım.

“Gidin kenarda oturun.”

Nihayet fısıltı halinde konuştu tankımız, gözleri iyice kısılmış ve tek bir noktaya sabitlenmişti.

“Abi emin misin” dedim.

“Yeğenim, şu saatten sonra rahmetli babam gelse karşıma, gözünün yaşına bakmam!”

Elim ayağım boşaldı, ataerkilliğin doruğunu temsil eden bir yerden gelen Şükrücük niyeti fena bozmuştu.

“Millet beni takip edin!”

“Ama Max!”

“Toraman gel abicim, inat etme!”

Genç irisinin kafa bazen çok ağır çalışıyordu ne yazık ki, kocaman afişi görüp de başına neler gelebileceğini anlayamamıştı.

Seyirciler için ayrılan banklara oturduğumda, tüm alanı daha net görebiliyordum. Çok basit bir düzen kurulmuştu, büyük sahnenin tam ortasında kare bir masa vardı. Bu kadar, oyun için gereken tüm ekipman buydu.

Neler olacağını tabii ki bundan anlamadım, beni uyandıran masanın hemen arkasındaki duvarı kaplayan afişti. Birbirine tokat atan iki adam figürü çizilmişti. Öyle gerçekçiydi ki, bir an yanağımın kızardığını hissettim.

Ölmeden önce ara sıra internette denk geldiğim videoların canlısını az sonra izleyebilecektim, masanın karşı taraflarına geçip birbirlerini tokatlamaya başlamaları an meselesiydi. Bu barbarca mücadelede ayakta kalan kazanacak, düşen kaybedecekti.

“Tokatların Efendisi yarışmasına katılım için son beş dakika!”

Stant hostesi duyurusunu yaptığında sırada birkaç kişi vardı, daha önceki yarışmalara oranla katılımcı sayısı düşüktü. Buna rağmen alan tamamen dolmuştu, her biri küçük bir kamyonet kadar olan yarışmacıların hacmi bu konuda yeterli gelmişti.

“Lan bızdık, sende mi yarışacaksın?”

İçlerinde normal insan standartlarında olan tek bir kişi vardı. Kendisinden en az iki kafa uzun biri elini omuzuna attığında, onun da bakışları değişmişti.

“Çek o elini yoksa bir daha kullanamazsın!”

“Vay erkeğe bak, tamam tamam!”

Şükrücük yaman bakıyordu ancak yanındaki insan azmanını sadece güldürmeye yaramıştı bu hareketleri.

“Anladık sende yarışacaksın ama önce bir tabure bulalım sana.”

Herif sarmıştı bizimkine, etraflarındaki kalabalık da buna katılıp kahkahalarla gülüyorlardı. Renkten renge girdi Şükrücük, o her zaman laf dalaşına giren adam sus pustu.

“Tüm yarışmacıların dikkatine, numaranızı belirlemek için lütfen standa geliniz!”

Kayıtların alındığı masanın üzerinde geniş ağızlı bir kavanoz vardı, içindeki katlanmış kâğıtlar sanırım yarışmacıların kurada kiminle mücadele edeceklerini belirlemek içindi.

Anonsu duyan numara almaya koşuyordu, bir tek tankımız sakince yerinde bekledi. Herkes ayrıldığında, yavaş adımlarla geniş ağızlı kavanozun başına geçip kalan tek numarayı kendisi için aldı.

60!

Elindeki kâğıdı açarak bize gösterdi, suratında tuhaf bir gülümseme vardı. Bu sırada, masanın ardındaki duvarda asılı duran afiş yukarı doğru kıvrılmaya başladı. Altından elektronik skor tablosu çıktı, üç bölüme ayrılan cihazın bir parçası tam ortada, diğer ikisi yarışmacıların kafasının üstündeydi.

Ortadaki dikdörtgen parçanın ışıkları yandığında, birbirine karışan rakamlar dönüp durdu. Birkaç saniye sonra aralarında tire olan iki sayı belirecekti.

13-25

İki azman masanın başına doğru yürürken heyecan gitgide yükseldi, tam yerlerini aldıklarında yumruk makinasının olduğu yerden aşina olduğum bir tip beliriverdi.

“Evet, sayın seyirciler, Tokatların Efendisi başlıyor. Size kısaca kurallardan bahsetmek istiyorum!”

Bir önceki yarışma gibi burada da sunum işini hostesler değil bir spiker yapacaktı belli ki, ilginç olan yine aynı adam konuşuyordu.

“Her mücadele iki raunttan oluşuyor ancak beraberlik halinde üçüncü bir raunt yapılacaktır. İlk vuruşu yapacak kişi yazı tura atışıyla belirlendikten sonra, diğer tur tokat yiyen kişi başlıyor. Müsabaka üçüncü raunda uzarsa, rauntlardaki vuruş sayısına bakılarak başlayacak kişi belirlenecektir.”

Kısaca az sayıdaki kuralı anlattı spiker, ardından hazır bekleyen yarışmacılar için yazı tura atışı yapıldı. İlk vuruşu yapacak kişi ellerini ovuşturuyordu, heyecan içinde başlama işaretini bekliyordu.

Spiker resmen yarışmayı başlattığında, sağ elini neredeyse tam arkasına gelecek kadar gererek rakibinin suratına doğru savurdu, ben böyle bir ses duymadım daha önce.

Eko yaparak yayılıyordu şamarın sesi, vuranın eli hafifçe sekerken tokadı yiyen kişi geriye doğru üç adım sendelemişti. Yıkılmadı ama 13 numara, eliyle masayı kavrayarak ayakta kalmayı başardı. Kafasını sağa sola sallayarak kendine gelmeye çalışırken, karşısında duran kişinin rengi atmıştı.

Tek tokatta işi bitireceğine inandığı her halinden belli oluyordu, şimdi durum bu şekilde ilerlemeyince yiyeceği şamarın korkusu sarmıştı onu.

Haksızda sayılmazdı. Normal bir vuruşla, darbe aldıktan sonra yapılacak olanın arasında dünyalar kadar fark olacaktı. Nitekim 13 numara kendine geldiği gibi, yırtıcı bir hayvan misali gözlerinin 25 numaranın üzerine dikti.

Önce kolunun açısını hizalamak için ölçü aldı, bir iki kere temas etmeden alıştırma yaptıktan sonra indirdi nihai darbesini. Bir kez daha ortalık bayram yerine döndü, 25 numaralı yarışmacının gözüne yaş inmişti.

Koskoca adamın hali içler acısıydı, ağzı bir yere burnu bambaşka bir yere kaymıştı. Ayakları sabit durmasını sağlayamadığından, sağa sola küçük adımlar atıyordu. Sonra dizleri bir anda kilitleniverdi, ardından ipleri kesilmiş kukla gibi yere yığıldı.

Hemen iki kişi masanın yanına doğru fırladı, ellerinde beliren küçük şişenin içindekini bayılan adama koklatıyorlardı. 13 numara ise iki elini gururla havaya kaldırmış, kafasının üstündeki panoda yazan 1 rakamına bakıyordu.

İki personel bir dakika içinde 25 numarayı kendine getirmişti, spiker sorduğunda devam edebileceğini söylüyordu.

Vuruş hakkı kendisinde olduğundan 13 numara yerini çoktan almış, az önce yere serdiği rakibini bekliyordu. İçimden bir ses 25 numaranın doğru tercihi yapmadığını söyledi, birkaç saniye sonra gözümde bu fikrimi destekleyecekti.

Daha tam olarak kendine gelememiş adam yediği tokatla beraber, çocukların dalını hunharca salladığı ağaçtaki dut gibi yere yapışmıştı.

İki puanı alan 13 numara sevinç içinde zıplıyor, yana açtığı kollarını ikiye bükerek kol kaslarını tüm izleyenlere gösteriyordu.

Açılış kısa bir mücadeleyle yapıldıktan sonra bazen iki, bazen de üç raunda taşınan birkaç tane daha tokat seansı izledik. Altmış dört kişiden oluşan yarışmacı kalabalığının neredeyse yarısı, masanın başına gidip ya yenmiş ya da yenilmişti.

“Şükrücük abi iyi olacak mı?”

Bunca şiddet gösterisine şahit olan Rimel’ den geldi soru, dağ gibi tiplerin yere yığıldığını gördükten sonra normal bir adam olan tankımız adına korkuyordu.

“Bir şey olmaz, domuz gibidir o!”

Toraman gözlerini sahneden alamadan cevap verdi. Sesi gürdü ve kelimeler net bir şekilde çıkmıştı ağzından.

İçlerine mi doğdu bunların bilmem, biten müsabakadan sonra sıra bizimkine geldi. Sahneye doğru ilerlemeye başladığında, tanıdık bir yüzde diğer taraftan ona doğru geliyordu.

“Vay bızdık, kader bizi ne çabuk buluşturdu!”

 

 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

.....


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)