POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
En Güçlü Sistem Oku
En Güçlü Sistem
Bir Grup Çöp Gelin Vurun Bana

Gourmet of Another World Bölüm 63: Merhaba, İmparator

Çeviri : ForeverSam
Düzenleme : ForeverSam
Okunma : 973
Tarih : 16 Mart 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Xiao Meng ve Ji Chengxue sadece gelen kişiye karşı sürprizce baktı. Gözleri şüphe ile doluydu.

"Majesteleri?! Neden buradasınız?"Xiao Meng aceleyle ayağa kalktı ve İmparatoru karşılamak için ileri gitti. Yüzündeki şaşkın ifade hala dağılmamıştı. İmparatorun kendisinin bir daryol içinde yer alan bir dükkanı ziyaret etmesi beklentilerin dışındaydı.

“Oğlunuz ve kulunuz baba imparatoru selamlıyor.*”Ji Chengxue de ayağa kalktı ve yaşlı adamı selamladı.

Yaşlı adamın saçları beyaz olmasına rağmen, zihinsel durumu hala oldukça iyiydi. Güzel bir elbise giymişti ve saçları yeşil bir yeşim saç tokası ile tutturulduğu tespit ediliyordu. Elleri sırtının arkasındayken, ihtişamlı ve gelişmiş bir aura yayıyordu.

"General Xiao? Chengxue? Bu dükkanda mı yiyorsunuz? Görünüşe göre buradaki yemekler oldukça iyi olmalı."Ji Changfeng, dükkana girerken hafifçe gülümsedi. Yürürken öksürüyordu ve vücudu her adımda sallandı. Mezarında bir ayağı olan birinin hissini verdi.

Xiao Meng, imparatorun bir aksilik yaşayacağından korkarak onu aceleyle destekledi.

"Majesteleri, neden burada yalnızsınız? Bu güvensiz. İmparatorluk şehri içinde saklanan klandan gelen uzmanlar çoğunlukla geri çekilse de, hiçbirinin saklanmadığına dair bir garanti yok" Xiao Meng endişeyle dedi.

İmparator ona eliyle dur işareti yaptı ." Önemli değil. Bir zamanlar, hala dünyayı korkutan biri olarak kabul ediliyordum. Yaşlandığım halde, sadece kimse bana yaklaşmaya cesaret edemez. Bugün buraya yemek yemek ve başka bir şey hakkında konuşmak için geldim." dedi.

İmparator bir sandalyeye oturdu ve çevreyi araştırdı. Dükkan içinde ki alan büyük değildi. Birkaç özenle yerleştirilmiş masa vardı ve süslemeler oldukça rahattı. Belli bir çekicilik duygusu vardı.

İmparator havayı kokladı ve bakışları Xiao Meng ve Ji Chengxue'nin daha önce oturduğu masaya doğru kaydı. Gözleri, "Bu şarabın aroması gerçekten zengindir" derken hafifçe aydınlandı. Mücevherleşmiş nektar şarabından daha iyi olan kaliteli şarap bu olabilir mi?"

Xiao Meng ,"Evet, Majesteleri. Bu dükkanın özel şarabı, buz kalp Yeşim semaver şarabıdır, bir kavanozun maliyeti on beş kristaldir." dedi.

"On beş kristal ... bu ucuz değil. Ancak, şimdi tadına bakmak için daha da heyecanlıyım. Sahip nerede? Onunla tanışmak ve aynı anda yemeklerinden sipariş etmek istiyorum" diye sordu İmparator.

Ouyang Xiaoyi’nin gözleri utangaç bir şekilde genişlerken imparatora bakıyordu. Sözlerini duyduğunda, mutfak penceresine döndü ve "kokulu patron, İmparator büyükbaba sizinle tanışmak istiyor" diye bağırdı.

"Hmm? Kim?"Bu Fang'ın kayıtsız sesi kızartma sesi eşliğinde mutfaktan çaldı.

"İmparator büyükbaba" Ouyang Xiaoyi ciddiyetle kendini tekrarladı.

"Oh, bekle," Bu Fang'ın kayıtsız sesi dışarı fırladı ama Ouyang Xiaoyi’nin sözleriyle şaşkına döndü.

Küçük loli öfkelendi. Bu Fang ile ne zaman konuştuysa, nefes nefese kan kusmak gibi hissederdi.

Onunla tanışmak isteyen kişi İmparator, Hafif Rüzgar İmparatorluğu içindeki bir numaralı kişi ve yüce hükümdardı. Beklemesine izin vererek ne demek istiyordu?

Ji Changfeng ve diğerleri, Bu Fang ve Ouyang Xiaoyi’nin ifadeleri arasındaki tam diyaloğu açıklanamaz bir şekilde harika duymuştu.

Xiao Meng ve Ji Chengxue nasıl cevap vereceklerini bilmiyordu. "Buranın sahibinin karakteri her zamanki gibi hala eksantrik , İmparatora yüz bile vermiyor." diye düşündüler.

Öte yandan, Ji Changfeng eğlenceliydi ve ilginç olduğunu düşündü. Sıradan şefler ünvanını duyunca, aceleyle gelip onun üzerine yaltaklanırlardı. Tamamen göz ardı edildiği ,Bu Fang gibi tek bir dava yoktu.

"Buranın sahibinin ilginç bir karakteri var."Ji Changfeng, sakalını okşarken hafifçe gülümsedi.

Xiao Meng ve Ji Chengxue beceriksizce gülümsedi.

Son olarak, birkaç dakika sonra, Bu Fang mutfaktan çıktı. Elinde bir tabak tatlı-ekşi kaburga tutuyordu. Etin zengin aroması yayıldı ve tüm dükkanı sardı. Tatlı-Ekşi kaburganın mandalina rengi davetkar duruyordu.

"İşte Tatlı-Ekşi kaburga, lütfen yemeğinizin tadını çıkarın, " dedi Bu Fang, Ji Chengxue'nin masasına tabağı yerleştirdiğinde.

Sonra döndü ve sandalyede oturan yaşlı adama doğru baktı. "Bu, Xiaoyi'nin bahsettiği İmparator büyükbaba olmalı."

"Merhaba, İmparator," dedi Bu Fang ifadesizce.

Herkes korktu. İmparator bir an için hayrete düştü ve sakalını okşayarak gülmeye başladı.

"Merhaba genç adam. Bu dükkanın sahibi siz misiniz? Şurada ki yemeğin adı ne? Çok güzel  kokuyor."İmparator, Bu Fang'a bakarken yüzünde nazik bir gülümseme vardı. Sahibin ilginç olduğunu düşündü.

"Oh, yemeğin adı tatlı-ekşi kaburga. Şimdilik dükkandaki en pahalı yemek " dedi.

"Tatlı-Ekşi kaburga ... böyle çekici bir koku ile, bunu dört gözle bekliyorum. Güzel."İmparator kıkırdayarak başını salladı.

"Menü arkanda, ne yemek istediğini söyle.“ Bu Fang, imparatorun arkasındaki menüye işaret ederken,” buz kalp Yeşim semaver şarabı günde üç kavanoz ile sınırlıdır ve bugün sadece bir kavanoz kaldı" dedi.

İmparator bir an için şaşırdı. Başını çevirdi ve astronomik fiyatlarla dolu duvardaki menüyü gördü.

İmparator birkaç kez kaşlarını çattı ve hafifçe öksürdü. Sonra sordu, " ilginç, geliştirilmiş yumurtalı kızarmış pirinçten bir kasenin maliyeti aslında on kristal. Tatlı - Ekşi kaburga ... porsiyon başına elli kristal. Neden böyle pahalı bir fiyata satılıyor?"

"Doğal olarak fiyatın bu kadar pahalı olmasının bir nedeni var. Dükkanımızda ki malzemeler, işleme süreci ve pişirme işlemi söz konusu olduğunda sıkı bir standartı vardır. Sadece yemeklerimiz lezzetli değil, aynı zamanda bir kültivatörün vücudundaki gerçek enerjinin dolaşımını ve büyümesini de teşvik edebilirler. Bu fiyatlar ... adil, " dedi Bu Fang ifadesizce.

"Yemekleriniz yetiştirmeyi teşvik edebilir mi? Ruh canavarlarının eti bile pişirildikten sonra ruh enerjisinin çoğunu kaybedecektir. Yetiştirmeyi teşvik edebilecek yemekleri nasıl pişirirsiniz?"İmparator merakla sordu.

Bu Fang kayıtsızca imparatora baktı ve kaşlarını çattı, " bu bir sır."

Öksürük öksürük öksürük... Xiao Meng ve geri kalanı hemen birkaç kez öksürdü. Bu Fang'ın cevabı nedeniyle ruh halleri biraz garipleşti.

Aksine, İmparator başını salladı. "Muhtemelen özel bir işleme yöntemi ve pişirme yöntemi var. Bu gerçekten bir sır ve raslantı olmamalı."

"Genç adam, o zaman bana burada yemeklerin her birinden bir porsiyon ver. Gerçek enerjinin dolaşımını teşvik edebilecek bu sözde yemekleri tadabilirim" dedi İmparator sakalını okşarken sakince Bu Fang'a baktı.

"Tamam, bir dakika bekle. Yemeklerini pişirmeyi bitirdikten sonra siparişinizi pişireceğim, " Bu Fang, dönmeden ve mutfağa doğru gitmeden önce başını sallayarak ifade etti.

Bu sefer, İmparator kaşlarını çattı ve sorarken biraz mutsuzdu ," neden önce benimkini pişirmiyorsun?"

Bu Fang mutfağın girişinde döndü ve cevap verdi" İlk Gelen - İlk Hizmet, dükkanın kuralıdır".

“Öksürük öksürüğğ...Sahip Bu yemeklerimiz daha sonra servis edilirse sorun olmaz.” Xiao Meng beceriksizce öksürdü ve aceleyle söyledi.

Bu Fang ifadesizce Xiao Meng’e baktı ve " Ben zaten bunun dükkanın bir kuralı olduğunu söyledim. İlk Gelen - İlk Hizmet…İlk önce sen sipariş verdiğinden ilk önce senin yemeğini hazırlayacağım.”diye söyledi.

Bu Fang konuşmayı bitirdikten sonra mutfağa girdi ve yemekleri pişirmeye devam etti.

Xiao Meng Bu Fang'ın sözleriyle şaşkına döndü. Çaresizce Bu Fang'a bakarken nasıl cevap vereceğini bilmiyordu.

İmparatorun yüzündeki gülümseme zaten ortadan kaybolmuştu ve dipsiz bakışları parmakları masaya vururken mutfağa doğru yönlenmişti. " İlginç bir karakteri var, ancak bir karakter güç temelinde inşa edilmelidir. Ona bir şans vereceğim. Yemekleri beni etkilemiyorsa, bu dükkanın çalışmaya devam etmesine gerek yoktur."

İmparator hala imparatordu. Yüce hükümdar olarak, böyle biri tarafından ne zaman göz ardı edilmişti? Bu Fang'ın ilgisizliği imparatorun hoşnutsuzluğunu da kışkırtmıştı.

Xiao Meng ve Ji Chengxue aniden kalplerinin duraksadığını hissetti. İmparatorun rahatsız olduğunun farkındaydılar.

---

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

İngilizce ÇN:

*oğlunuz ve kulunuz baba imparatoru selamlıyor. (儿臣见过父皇) - bir prens İmparatorla karşılaştığında, imparatora "baba İmparator"(父皇)olarak atıfta bulunurken, kendisine "Oğul ve kul"(儿臣) olarak atıfta bulunur. Terim, 父皇, aslında birkaç başka bölümde epeyce kez kullanıldı, ancak onları "baba" olarak basitleştirdim


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (5)

255 puan
deden182 hafta önce
Üye
çeviri ve edit için teşekkürler

80 puan
akrepkani8 ay önce
Üye
Teşekkürler.

742 puan
blade8 ay önce
Üye
çeviri ve edit için teşekkürler

4 puan
Nenya8 ay önce
Üye
Çeviri için teşekkürler. Daha fazla istiyoruz.

3822 puan
maahhaam8 ay önce
Üye
çeviri için teşekkürler