POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Gourmet of Another World Bölüm 65: Genç Adam, Benim Emrimde Çalış!

Çeviri : ForeverSam
Düzenleme : ForeverSam
Okunma : 862
Tarih : 23 Mart 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Daryol’un girişinde, zırh giyen imparatorluk muhafızları ekipleri ciddiyetle orada duruyordu ve girişi tamamen engelliyordu. Önlerinde, brokar bir elbise giyen Lian Fu, atkuyruğu sallanırken endişeyle dolaşıyordu. Bir süre sonra, o bir an için durakladı ve gözlerinde endişe ile dükkana doğru baktı.

ÇN:Brokar elbise=Çin röptaşambırı

"Majesteleri çok oluyor. Yemeğini almayacağım ki, neden ona eşlik etmeme izin vermiyor?"Lian Fu umarsızca mırıldandı. Duyularını yaydı ve çevreyi yakından taradı. İmparatorun İmparatorluk Sarayından ayrılması küçük bir mesele değildi. Eğer mezheplerden gelen uzmanlar öğrenirse, onu öldürmek için yerlerine doğru akın ederlerdi.

Aniden, Muhafızlar arasında bir rahatsızlık oluştu. Bir yol oluşturduklarında, gelişmiş bir figür yavaş yavaş yürüdü.

"Ekselansları da burada. Ne tesadüf, " Lian Fu, baş parmağını ve orta parmağını birbirine sıkıştırırken bir kıkırdamayla söyledi.

Ji Chengxue'nin ruh hali biraz kayıtsızdı. Uzaklaşmadan önce başını salladı. Elbiseleri, sonrasında bir esinti bıraktığı için çırpınıyordu.

Lian Fu, Ji Chengxue'nin arka figürünü izlerken çaresiz hissediyordu. "Majesteleri dükkanda majesteleriyle görüşmüş ve anlaşamamış gibi görünüyor.

"Kraliyet ailesi ile bir yakınlığı yok. İmparatorluk Evi'nden biri olarak, imparatorluk meseleleriyle yüzleşmeniz gerekecek. Majesteleri üçüncü Prensi sevmediği için ne kadar gayretli ya da olağanüstü olduğu önemli değil."

"Dikkat edin! Majesteleri şu anda sokak içinde. Majestelerine bir şey olursa, hepiniz sonuçları biliyorsunuz!"Lian Fu muhafızlara bir uyarı fısıldadı.

"Aman Tanrım, bu şef Hadım Lian değil mi? Uzun zaman oldu!"Yaltaklanan bir ses çaldı ve muhafızlara uzun bir ders vermek üzere olan Lian Fu'yu kesintiye uğrattı.

Lian Fu şaşkın bir şekilde yaklaştı ve adama baktı. Önündeki figür inceydi .Çirkin ve kaba bir görünüme sahipti. Belinde yeşil yeşim ile kaplanmış bir kemer ile lüks bir brokar elbise giyiyordu ve parmakları ışıltılı halkalarla süslenmişti. Bir sonradan görmenin  görünümüne sahipti.

"Sen?” Lian Fu şaşırdı.”Ben böyle kaba görünümlü yaşlı bir adamla tanıştığımı hatırlamıyorum" diye düşündü."

"Şef Hadım Lian, beni unuttunuz mu? Ben Ölümsüz Ankakuşu Restaurant'ının sahibiyim. Majesteleri daha önce kavrulmuş Çiçek Ördeğini yemeye gelmedi mi? O zaman, şahsen yemeği servis eden bendim!"adam gözleri bir yarık daralmış iken bir gülümseme ile söyledi. Lian fu'nun onu unuttuğunu düşünmemişti.

"Oh oh oh! Adın … Qian…Qian herneyse miydi?"Lian Fu, gözlerini daralttı.Başparmak ve orta parmağını birlikte sıkıştırdı ve adama doğru işaret ederken söyledi.

"Gong gong, bu alçak kişinin adı Qian Bao," adam ona hatırlattı.

Lian Fu aniden başını salladı ve şöyle dedi: "Bu doğru, sen Qian Bao'sun... Oh Tanrım, ölümsüz ankakuşu restorantının sahibi burada ne yapıyor?"

"Bu alçak kişi geçerken Gong Gong'u gördü ve sonra selamlamaya geldi. Gong gong, bir yemek için ölümsüz ankakuşu restaurant'ına geldiğinizden beri bir süre oldu, restoranımıza gelmeniz ne zaman olur? Sizin varlığınız kesinlikle mütevazi restoranımıza büyük bir onur getirecektir."Qian Bao parlak bir şekilde gülümsüyordu.

Ölümsüz Ankakuşu Restaurant'ının yemekleri gerçekten çok iyiydi. Hafif Rüzgar İmparatorluğu içinde birinci sınıf bir restoran olarak kabul edilirdi. Ancak, Lian Fu Bu Fang tarafından yapılan yemekleri yedikten sonra, imparatorluk mutfağında ki yemekler bile onun için yavandı. Ölümsüz Ankakuşu Restoranını ziyaret etmesinin imkanı yoktu.

Ölümsüz Ankakuşu Restorant'ının imza yemeği dışında, Kavrulmuş Çiçek Ördeği, diğer yemeklerinin standardı söz konusu değildi.

"Oh, zamanım olduğunda geleceğim." dedi Lian Fu, akıl almaz bir şekilde başını salladı ve uyumsuz bir şekilde cevap verdi.

"Tamam, o zaman bu alçakgönüllü kişi Gong Gong'un gelişini saygıyla bekleyecektir."Qian Bao'nun yüzündeki gülümseme konuşma boyunca kaldı. Lian fu'nun tutumuna bakılmaksızın, her zaman parlak bir şekilde gülümsüyordu.

Bir süre sonra, Qian Bao dikkatle sordu, " Gong gong, Majesteleri şu anda daryol içinde mi?"

Lian fu'nun Gözleri, Qian Bao'ya yakından bakarken genişledi. Yüksek eğimli bir sesle söylerken kaşlarını çatıyordu, " bu soruyu sorarak ne tür niyetler barındırıyorsunuz?"

"Bu alçakgönüllü kişi sadece Majestelerinin mütevazi restoranımızı bir kez daha varlığıyla onurlandırmasını istiyor. Majesteleri kavrulmuş Çiçek Ördeğimizi Hafif Rüzgar İmparatorluğu içindeki bir numaralı ördek olarak övmedi mi? Bu alçakgönüllü kişi sadece Majestelerinin ölümsüz ankakuşu restorantının yemeklerini bir kez daha tadıp tatmayacağını merak ediyor." dedi Qian Bao elini sallarken.

"Majesteleri yemek istiyorsa, doğal olarak yiyecek almak için birini gönderirdi. Ne kadar heyecanlısın? Konuyu kapat. " Lian Fu kayıtsızca homurdandı ve Qian Bao'ya baktıktan sonra söyledi.

O başını salladı ve özür dilerken Qian Bao hala gülümsüyordu. Sonra döndü ve gitti. Birkaç adım attıktan sonra, yüzündeki gülümseme yavaş yavaş kayboldu ve hızlı bir şekilde kasvetli bir ifade ile değiştirildi.

"Daryol daki kara yürekli dükkan ... Majesteleri bile bizzat geldi mi? Tüm değerli müşterilerin neden son zamanlarda kaybolduğunu merak ediyordum. Demek ki hepsi bu küçük dükkana geliyormuş. " diye kasvetli bir ifadeyle kendince mırıldanırken Qian Bao başını indirdi.

"Ne cüretle işimi çalıyorsun ... kesinlikle acı çekmeni sağlayacağım. Bir imza yemeği kullanan bir daryol içinde yer alan küçük bir dükkan var. Hmph ... bu imza yemeğiniz yenildikten sonra, işimi nasıl çaldığını göreceğiz!"

ÇN:Bu Fang’ın bütün yemekleri imza yemeği zaten.cahil qian bao.

……

"İmparator büyükbaba, bu Kızartılmış balık”. Ouyang xiaoyi, imparatorun önüne Kızartılmış balığın tabağını yerleştirirken, “lütfen yemeğinizin tadını çıkarın" dedi. Şarap aroması havaya yayıldıkça, İmparator yardım edemeyip derin bir nefes aldı.

"Yoğun aromatik Kızartılmış Balık, çok güzel kokuyor!"İmparator, sabırsız bir şekilde çubuklarıyla pembe bir balık parçası alırken övdü. Kızartılmış balığın lezzeti ağzının içinde dalgalanıyordu ve tat duyusunu sarmıştı.Bu lezzet tarafından anında büyülendi.

"İmparator büyükbaba, bu Altın Shumai. Afiyet olsun."

Başka bir yemek sunulduğunda, dükkanın iç kısmı yemeklerin kokusu ile tamamen sarıldı.

Yemek yerken İmparator kulaktan kulağa sırıtıyordu. Ağzı sürekli çiğniyordu ve hiç durmadı. Onu cezbetmek mümkün değildi ve uzun bir zaman olmuştu.

Sakalındaki yağ lekelerini silerek, imparatorun yüzünde, önündeki birinci sınıf yemeklere bakarken sevinçli bir ifade ortaya çıktı. Onun gibi bir obur için, tadına baktığı lezzetli yiyecekler mutlu bir deneyimdi.

"Xiaoyi, imparatorluk Sarayı'nın Mücevherleşmiş nektar Şarabından daha iyi bir şarap yok mu? Neden daha görmedim?"İmparator şaşkınca tatlı-ekşi kaburgadan bir parça yuttuktan sonra hoşnut bir şekilde sordu.

" İmparator Dede, bekle bir dakika."Ouyang Xiaoyi sırıttı ve neşeyle mutfak penceresine doğru koştu.

"Kokuşuk patron, acele et ve buz kalp Yeşim semaver şarabını getir. İmparator Dede istiyor, " Ouyang Xiaoyi Bu Fang’a dedi.

Bu Fang son yemeği pişirmeyi bitirmişti ve ellerindeki su damlacıklarını siliyordu.Elini salladı ve Ouyang Xiaoyi kabinden buz kalp Yeşim semaver şarabının son kavanozunu çıkarırken, Son Yemeği ben servis ederim.

Bu Fang, şarap kavanozunu taşırken mutfaktan çıktı.

Kavanozu imparatorun önüne yerleştirdi ve bir koltuğa oturdu. İmparatora baktı ve sadece " nasıl? Hala dükkanımı kapatmak istiyor musun?"

İmparator merakla tamamen pişmemiş gibi görünen yemyeşil ve parlak sebzeleri topluyordu. Bu Fang'ın sorusunu duyduğunda, yüzünde bir utanç izi parladı. Ancak, utanç anında kayboldu.

Sebzeleri ısırdığında, sıcak bir sebze suyu hemen ağzına fışkırdı. Sebzelerin hafif lezzeti ağzında kaldı.

"Bunlar kızarmış sebzeler mi?!"İmparator bir ısırık aldıktan sonra son derece şaşırdı.

"Gördüğünüz gibi, bu gerçekten bir tabak kızarmış sebze. Bu Fang, sadece kızartma işlemin de özel bir pişirme tekniği kullandığını söyledi.

Bu Fang konuşurken, şarap kavanozunun bez kapağını çıkardı ve İmparator için bir bardak şarap döktü. Kupaya doğru işaret etti ve İmparatorun tatması için çağırdı.

İmparatorun gözleri hemen yandı. Buz kalp yeşim semaver şarabının kokusu zaten şarap böceğini vücudunun içine sokmuştu ve bunun için özlemi neredeyse dayanılmazdı.

Mavi ve beyaz porselen fincanı aldı ve şarabı yudumladı. Aroma dudaklarından diline aktı ve aniden çiçek açtı. İmparatorun tüm vücudu titredi ve yüzündeki kırışıklıklar bile gerilmiş gibi görünüyordu.

Bir bardak şarabı bitirdikten sonra, İmparator hafifçe nefes alırken dudaklarını kırdı. Yüzünde büyülenmiş bir ifade vardı.

"Söylentiler gerçekten de doğru. Buz Kalp Yeşim semaver şarabı gerçekten Mücevherleşmiş Nektar Şarabından daha iyi. Çok uzun yıllar yaşamış ve bir ayağı çukurda olan ben ,az önce böyle bir şarap tattım. Bu, göklerden bir azap mı yoksa bir mükafat mı?"İmparator, daralmış gözleriyle haykırırken gülüp ağlamayacağını bilmiyordu.

"Böyle güzel bir şarap ve bu tür lezzetli yiyeceklerle, Eğer sahibin dükkanını mühürlemeye karar verirsem, o zaman gerçekten aptal birisi olurdum."İmparator, Bu Fang'ı bardağını doldurmak için çağırırken sakalını hafifçe okşadı. Bir bardak şarap içti ve gülmeye başladı.

Bu Fang ifadesizce her şey onun beklentileri içinde gerçekleşekmiş gibi gülen İmparator baktı.

Tıpkı inandığı gibi, yemekleri tarafından bastırılamayan bir mide yoktu!

İmparator ardışık olarak üç bardak şarap içti ve şarap etkisini göstermeye başlamıştı, ancak gözleri daha da parlaktı.

İmparator Bu Fang'a baktı ve kupasını masaya vurdu. Gözleri parlıyordu, derken, " sahip Bu, benim emrimde çalış. İmparatorluk mutfağıma gel. Aylık maaşınız ... on bin kristal olacak!"

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen NotuLütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (4)

115 puan
OkuyucuS01 ay önce
Üye
0 bin kristal 5 . Level savaş imparatoru 10 ay çalışsa 6. Level ama kabul etmiyecek

741 puan
blade6 ay önce
Üye
Çeviri ve edit için teşekkürler

80 puan
akrepkani6 ay önce
Üye
Teşekkürler.

3746 puan
maahhaam6 ay önce
Üye
çeviri için teşekkürler