POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
Cilt 1

İlahi Dao'nun Simya İmparatoru Bölüm 11: Vücut Rafinenin Dördüncü Seviyesi

Çeviri : yuixianna
Düzenleme :
Okunma : 364
Tarih : 05 Haziran 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 11: Vücut Rafinenin Dördüncü Seviyesi

 

Çevirmen: yuixianna

 

Sonunda uygulama yapmaya başlayabilirdi!

 

Ling Han, üç uzun gündür onu bekliyordu. Buna ek olarak, son on bin yıldır yaşadığı uzun bir sürede beklediğini ve en sonunda yetiştirmeye başlayabilmesi,  anlaması için hemen bağdaş bacak pozisyonunda oturması şaşırtıcı değildi.

 

Ancak, Beş Element Cennet Derece Beceriyi dolaştırmak üzereyken, bir süre durakladı, ayağa kalktı ve odasının kapısını açtı, dışarıdaki avluya girdi.

 

Liu Yu Tong, iç odada dokuzuncu Element Toplama Kademesine geçmek için hala tenha da idi. Ona çok yakın uygulama yapmaya başlarsa, bu küçük alandaki manevi ortamı rahatsız eder ve ekimini etkiler.

 

Bunu düşünebilmek? Ne düşünceli bir efendiydi!

 

Ling Han avluda bağdaş kurup oturdu. Bu avlu babası Ling Dong Xing’e aitti. Ling Klanının Klan Başkanı olarak avlu doğal olarak çok büyüktü, ancak Ling Han uzun zamandan beri görevlileri görevden almıştı ve sadece birinin günün üç öğünü burada teslim etmesine izin verecekti.

 

Gel, gel, Ölümsüz Sınıf Ruh üssünün büyüklüğünü göreyim!

 

Ling Han’ın zihinsel bir emriyle, Ruh Üssü hemen bir çiçek gibi açıldı. Dao’nun bir lotus hali, dengede kalan beş element ... bu bir Ruh Üsünün en mükemmel şekliydi!

 

“Weng!” Manevi Qi hemen her yönden koştu, karşılaştırmanın ötesinde zengindi.

 

Dünyanın Beş Elementi – Altın, Ahşap, Su, Ateş ve Toprak – ve böylece beş farklı Manevi Qi Vücuda çılgınca koştu, bir bahardan içmeye susamış bir at gibiydi.Açlıkla mesnevi Qi yi emmeye başladı.

 

Normalde, bir insanın birden fazla Manevi Qi türünü özümseme yolu yoktu, çünkü aynı anda birden fazla türün iyileştirilmesi imkansızdı. Bu yüzden uygulayıcılar genellikle kendi ekimlerinde sadece bir tanesine odaklandılar.

 

Mesela, birileri çift element,  ateş ve toprakla hizalanan bir Ruh üssüne sahip olabilir, Ateş Ruh Üssü biraz daha güçlüdür. Ateş türü Manevi  Qi’nin absorbe oranının daha yüksek olacağı anlamına geliyordu, bu yüzden yalnızca ateş türü Manevi  Qi’yi Rafineye odaklanması gerekirdi ve hem onu ​​hem de dünya tipini manevi Qi’yi elde edemezdi.

 

Ancak, Beş Element Karışımı Kaos Lotus’unun harika özelliği, Beş Elementin karşılıklı olarak güçlendirilmesinden ve sınırlandırılmasından faydalanabilmesi ve beş farklı Manevi  Qi türünün mükemmel bir denge kurmasını sağlayabilmesiydi. [1]

 

Bununla birlikte, Manevi Qi’yi absorbe etmek bir meseleydi, inceltmek başka oldu. Sadece Beş Element Cennet Sınıfında Beceri, ikisini de başarabilirdi.

 

Bu uygulama tekniği sadece kimsenin kontrol edebileceği bir şey değildi. Üst düzey çoklu görev gerektiriyordu ve herhangi bir hata ya da hataya izin vermedi; Aksi halde, Köken Gücü yanlış yollara girebilir. Bunun hafif bir sonucu olabilir,  bazen de taze kanları tükürmek zorunda da kalabilirsin.  Bunun en ciddi sonucu ani ölüm olacaktır.

 

 

Ölümsüz Derece Ruh Üssü, Cennet Derece Beceri, son derece güçlü bir kontrol ... sadece birlikte bu üç faktörle birlikte Beş Element Karışımı Kaosuna Lotusunq sahip olan bir Ruh Üssü, Beş Element Cennet Sınıf Becerisini geliştirebilir. Bu kadar yüksek gereksinimleri karşılayabilmek… Ling Han’ın uygulama hızının nasıl olacağı  düşünülebilir.

 

Sonsuz Manevi  Qi içe doğru koştu ve Ling Han’ın Vücutu sürekli Köken Gücü üretti ve kanını, etini, damarlarını ve kemiklerini iyileştirdi.

 

Vücut Refine Kademe dövüş sanatçısı henüz Dantianını açmamıştı ve Köken Gücünü yalnızca kanında, etinde, damarlarında ve kemiklerinde depolayabiliyordu. Ancak, Element Toplama kademesine adım attığında, Dantianını açabilir ve Köken Gücünü orada barındırmak için Vücutunda küçük bir dünya oluşturabilirdi.

 

Önceki yaşamında, Cennet Kademe güçlü bir savaşçısıydı, bu yüzden doğal olarak uygulama yolunda yanlış dönüşler yapmazdı. Şimdi dünyanın en büyük Ruh Üssü’ne sahip olduğu ve var olan en iyi birinci sınıf tekniği geliştirdiği için, ilerlemesinin hızı doğal olarak kanatlarını büyütmüş ve uçmuş olurdu.

 

Vücut Rafine Kademesi ikinci katının orta aşaması ... geç dönem ... Zirve  ... Vücutunun sadece hafif bir titremesiyle, Vücut Rafineri Kademesi üçüncü seviyenin önündeki engel hemen aşıldı.

 

Çok hızlı!

 

Ling Han gizlice başını salladı. Son yaşamında, Üst Düzey Cennet Sınıf Ruh Üssü’ne sahipti, ancak ikinci Vücut Rafineri Kademesinden üçüncü Vücut Kademesine ulaşmak için hala on iki gün geçirdi – ancak,  Yüksek Düzey değildi Cennet Sınıfı Ruh Üssü ile Ölümsüz Sınıfı Ruh Üssü karşılaştırıldığında gerçekten çok zayıftı, ancak bunun yerine Ling Han, o zaman bir Üst Düzey Sarı Sınıf ekim tekniği geliştiriyordu.

Şimdi ise sanki bir devin omzunda durmuş gibiydi – son yaşamının şu anki başlangıç ​​noktasıyla karşılaştırmasına imkân yoktu.

 

Orada durma niyeti yoktu. Manevi Qi’yi çevreden özenle ve sürekli olarak iyileştirdi ve onu kendi bedeninin Köken Gücüne dönüştürdü.

 

Vücut Rafineri Kademesinin üçüncü seviyesinin erken dönemi ... orta dönem ... geç dönem ... tepe ... sadece birkaç saat içinde üçüncü katın sınırına ulaşmıştı ve böylece erken Vücut Rafine Seviyesinin  zirve Aşamasına gelmişti.

 

Bununla birlikte, bu kadar uzun bir zamanı ekimi için harcadıktan sonra, zihinsel enerjisi büyük ölçüde tükenmişti. Beş Element Cennet Derece Beceri’in kontrol edilmesi için gerekenler her şeyden önce oldukça yüksekti.

 

Geliştirmeye devam ederse, Köken Gücünü herhangi bir zamanda yanlış bir şekilde rafine edebilir ve yalnızca kendine zarar verebilir ve fayda sağlamazdı.

 

Yine de, bu seviyeye çoktan ulaşmıştı, o yüzden ne olursa olsun, bugün Dördüncü seviye Vücut Rafine Kademesine geçmek istedi!

 

Hala Üçüncü Seviye  Vücut Refine Kademesi erken aşamasıydı, dördüncü Kademe orta aşamaydı; bu büyük bir sıçramaydı ve sadece bir seviyeden diğerine basit bir atılım değildi.

 

Sıradan bir insanın kısa bir süre içinde iki kez ayrılmayı düşünmesi, hiç şüphesiz tam bir fanteziydi. Ne olursa olsun, zorla ilerleyebilmek için en az iki veya üç gün Köken Gücü birikmesi gerekir. Ancak, Ling Han, son yaşamında Cennet Kademesinin bir savaşçısıydı, bu yüzden onun için, Cennet Kademesinden önce bir darboğaz olmazdı.

 

“Ayrıl!” Hafifçe eğildi ve Vücutunda ince bir değişiklik oldu; Vücutunun hafif bir titremesi ile bir kez daha kırıldı.

 

“Dördüncü Vücut Rafine Kademesi , şimdi bu nihayet başkalarına gösterilebilir” dedi hafif bir gülümsemeyle. Her ne kadar bu ekim Kademesi aynı yaştakiler arasında çok yüksek olarak değerlendirilemese de, tek bir gece içinde iki küçük seviye arka arkaya kırmak hâlâ ona büyük memnuniyet veren bir şeydi.

 

Dahası, kullandığı yetiştirme tekniği, bir Cennet Sınıf Beceri idi; Köken Gücü kıyaslanamayacak kadar saftı, kalitesi diğer kişilerinkilerden çok daha yüksek. Doldurduğu Dördüncü Vücut Rafine  Kademesinin  gücü, birinin en üst dönemdeki Beşinci seviye Vücut Rafine  Kademe seviyesinden, hatta altıncı Kademe güç ile karşılaştırılması için yeterliydi!

 

“Uyu!” Yatağa girdi. Zihinsel enerjisinin büyük harcamasından dolayı çok hızlı bir şekilde uykuya daldı. Bununla birlikte, bilinci hala yüzde yetmiş uyanık olduğu için hafif bir uykudaydı, böylece hemen en küçük rahatsızlıkta uyandı.

 

Gece hızla geçti ve büyük Köken Gücü dalgalanmalarıyla uyanık kaldı.

 

Hemen dik durdu, çok uyanık bir ifadeyi açığa çıkardı, ama hemen anladı ki bunun bir düşman saldırısı olmadığını, ama bunun yerine ilerleyen Liu Yu Tong’u!

 

Element Toplama Kademesi ’nın dokuzuncu seviyesi, Element Toplama Kademesinden sekizinci kattan üç gün içinde geçmek için, yeteneği gerçekten oldukça iyiydi. Her aşamada, kırılması zorlaştı; sanki bir gelgit karşısında bir teknenin küreğiydi sanki.

 

Yumuşak bir sesle, kapının asılı perdesi açıldı ve Vücutunda güçlü bir enerji dalgalanması olan Liu Yu Tong’un dışarı çıktığını görebildi. Daha yeni ayrılmıştı ve Vücutunun etrafındaki şişmeyi doğru bir şekilde kontrol edemedi.

 

“Ben kırdım!”Ling Han’a, güzel yüzünde zevk ve gurur dolu şekilde söyledi.

 

İki Kademe arasındaki boşluğu tamamen kırmak için üç gün, hatta sekizinci ve dokuzuncu Kademe arasındaki en zor olanı, bu gerçekten gurur duyulacak bir şeydi.

 

Diğerinin ağzından bir iltifat duymayı umarak Ling Han’a baktı.

 

Ancak, neşesi ve gururu çok çabuk tamamen kayboldu. Yüzündeki ifade sanki az önce bir hayalet görmüş gibiydi; Ling Han’a işaret ederek, “Siz, siz, siz… siz, siz zaten Vücut Rafine  Kademesi Dördüncü Seviyesindesiniz!” dedi.

 

Tenhaya girmeden önce, Ling Han’ın yalnızca Vücut Rafine  Kademesinin ikinci seviyesinde olduğunu açıkça hatırladı; üstelik, Zhu He Xin’in ilacı sadece dün sabah verildi! Ruh Üssünün dördüncü Vücut Rafine  Kademesine  geçtiği andan itibaren dikkatlice hesaplayan Ling Han, sadece bir gün ve bir gece geçirmişti!

 

Bir gün ve bir gece iki küçük seviyeyi kırmak... , karşılaştırıldığında,  üç günü sadece bir kırmak için harcayacağı şey neydi?

Herkes Ling Klanının genç efendisinin standart bir çöp olduğunu söyledi, ancak bu tür bir ilerleme oranına sahip biri hala bir çöp parçası olarak kabul edildiyse… o zaman kendisi ne olarak sayılırdı? Diğer tüm çöplerin arasında bir çöp parçası mı?

 

“Sen, sen, şimdi Dördüncü seviye Vücut Rafine Kademesindesin!!!” Sesinde bile hafif bir titremesi oldu.

CN: garibim ne kadar şaşırdı bir de sen ileri de gör. Dibin düşecek. 😉

...eğer biri bir gün önce, dördüncü Beden Rafine  Kademesine  girdiği için şok olacağını söyleseydi, hor görmeden başka hiçbir şeyle cevap vermezdi. Bununla birlikte, bir kişinin ikinci Vücut Rafine Kademesinden dördüncü Vücut Rafine Kademesine  geçmek için bir gün geçirdiğini eklerse, kesinlikle dünyanın en büyük şakasını bulacağını söyledi.

 

Bir keresinde Ling Han’dan daha fazla mucize olmayacağını düşünmüştü, ancak bir kez daha böyle bir dünyayı sarsıcı şok yaşayacağını hayal etmemişti.

 

Ling Han başını salladı ve sakin bir tonla, “Bu doğru, ne olabilir?” Dedi.

 

‘Nasıl bu kadar umursamaz  olabilirsiniz?

Liu Yu Tong hemen delirmek üzereymiş gibi hissetti.

 


Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

[1] Çn: Çin felsefesindeki beş element hakkındaki fikir, her bir elementin bir tanesini desteklediği, ancak bir diğerini de kısıtladığı. Mesela, Ahşap,  Ateşi yükseltir (destekler) Ateş, ancak Su ile sınırlandırılır. 


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (2)

18 puan
Generali2 ay önce
Üye
Demek ki çinliler havayı adamdan saymamışlar😕

75 puan
akrepkani2 ay önce
Üye
Teşekkürler.