POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
Cilt 1

İlahi Dao'nun Simya İmparatoru Bölüm 12: Babanın Dönüşü

Çeviri : yuixianna
Düzenleme :
Okunma : 339
Tarih : 05 Haziran 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 12: Babanın Dönüşü

 

Çevirmen: yuixianna

 

“Peng, peng, peng, peng!” O anda, bir kapı çalma sesi duyuldu.

 

Ling Han yürüdü ve sadece bir hizmetçi görmek için kapıyı açtı. Acil bir iş olmazsa rahatsız edilmemesi gerektiğini çoktan emretmişti; Böylece, “Ne oldu?” diye sordu.

 

“Klan Başkanı geri döndü!” Çocuk hizmetçi aceleyle dedi.

 

Heyecan anında Ling Han’ın bedeninde yükseldi ve onu bu adamla buluşmaya zorladı; Bu vücudun içgüdüsel bir tepkisiydi.

 

“Baba…” diye mırıldandı. Bu bedeni miras almıştı ve aynı zamanda bu bedene ait kan ve sorumluluğu da devralmıştı.

 

Döndü ve “Yu Tong, babamla tanışmak için benimle gel” diyerek Liu Yu Tong’a gülümsedi.

 

Kırmızı bir allık hemen Liu Yu Tong’un güzel yüzüne ortaya çıktı. Kayınbabası ile görüşecek gelin gibi hissetti. “Pei!

aceleyle kalbine birkaç kez tükürdü – neden bu tür bir hissi var ki? Kendisiyle bu adam arasında hiçbir şey olmadı!

 

“Babam nerede?” Diye sordu Ling Han hizmetçi çocuğa.

 

“Ana Salonda.”

 

Ling Han, Ana Salon’a yöneldi ve adımlarının ilerleyişi koşar adımlara yükseldi; Kalbinde güçlü bir özlem vardı. Oturma odasına daldığı an, kırk yaşında bir adam gördü ve orada gururla ayakta duruyordu. Uzun boylu, geniş bir figürü, yakışıklı bir yüzü vardı ve güçlü bir aura yayıyordu.

 

O anda, Ling Han, vücudun içgüdüsel tepkisi olup olmadığını ya da son yaşamında yetim kaldığı ve ailesel aşka susadığı gerçeğini artık ayırt edemedi. Gözlerinin ıslanmasına engel olamadı ve damarlarından akan kan ilişkisi kolayca “Baba!” diye seslenmesini sağladı.

 

“Han’er!” Ling Dong Xing, Ling Han’ı kucaklamak için yürekten güldü ve hızla yürüdü. Ancak hemen şok oldu ve “Neden hâlâ klan evindesin, Hu Yang Akademisine gitmen gerekiyordu?” dedi.

 

Bu babalık aşkıydı, bu babalık aşkıydı!

 

Ling Han açgözlülükle babasının kucaklamasından zevk aldı. Son yaşamında, Ling Dong Xing’in uygulama seviyesine sahip birisinin gözlerine girmeye bile yetkin olmamış olmasına rağmen, şimdi gözlerinin yaşla dolu olduğu noktaya sarsıldı. Sonunda, yeni hayatının tadını çıkarmak için son hayatının kimliğini bir kenara atmıştı.

 

Artık hiçbir ailesi olmayan yalnız değildi. Bir babası vardı, onun için kendi hayatını tehlikeye atacak iyi bir baba!

 

Gözlerinin köşelerini ovuşturdu, başını salladı ve “Hu Yang Akademisi’ne gitmek istemiyorum” dedi.

 

“Neden?” Diye sordu Ling Dong Xing. Tek oğlunun Ruh Üssünün kalitesinin çok düşük olduğunu biliyordu. Çeşitli çabalar harcamış olmasına rağmen, ekimi hala ilerleme kaydetmedi; bu yardım edilemeyecek bir şeydi. Ve Ling Han’ın ekim seviyesini zorla Element Toplama Kademesi  yükseltmek için Ling Yang’ı Hu Yang Akademisine göndermek için çok çalıştı. Sadece bununla pişmanlık duymadan ölebilirdi.

 

 

Ama Ling Han aslında Hu Yang Akademisine gitmek istemediğini söyledi! Bu, öfkesinin yükselmesine neden oldu – zayıf yetenekle doğmuş olmak için hiçbir yardım yoktu, ama kendini geliştirmek için küçük bir istek bile olmasaydı, o zaman gerçekten bir tedavi yoktu!

 

Ling Han, doğal olarak son yaşamında Cennet Kademesinin bir savaşçısı olduğunu ve kafasında saklanan sayısız üst düzey yetiştirme tekniği ve dövüş becerisi olduğunu ya da onu gerektiren Yıkılmaz Cennet Parşömenini elde ettiğini söyleyemedi. On bin yıl sadece ilk Kademeyi kavramak için harcağı zamandı.Hu Yang Akademisi’ne gitse bile, ne öğrenmesi gerekiyordu?

 

Gerçekten öyle söyleseydi, Ling Dong Xing sahip olmadığını ve vazgeçtiğini  düşünebilirdi.

 

“Yu Tong, gel, gel, gel, gel, bu benim babam,” dedi Liu Yu Tong’a bakarken, aceleyle, bir el dalgasıyla konuyu değiştirerek gelmesini istedi. [1]

 

“Yu Tong, Ling Klan’ın Klan Başkanı’nı selamlıyor!” Liu Yu Tong,* küçüklerin selamlarından birini verdi.*

 

Çn:burda bir küçüğün, büyüğüne karşı yaptığı saygı dolu eğilerek ve ellerini birleştirerek çine özgü bir selamlama.

 

Ling Dong Xing şaşırmıştı; Liu Yu Tong’un kim olduğunu bilmiyordu, ancak Element Toplama Kademesi  dövüş sanatçısı olduğunu ve ekiminin kendi Kademesinden çok farklı olmadığını söyleyebilirdi – ikisi de  Element Toplama Kademesi dokuzuncu seviyesindeydi.

 

Çoğu dövüş sanatçısı, kendisinden daha zayıf olanların ekim seviyelerini söyleyebiliyordu. Ling Han bir istisnaydı – sonuçta, geçmiş yaşamından Cennet Kademesi bir savaşçısının inanılmaz bilgisini beraberinde getirmişti.

 

Durum böyle olduğunda, tamamen onunla aynı seviyede durabiliyordu ve bir gencin selamını yapmasına gerek yoktu.

 

Bekle… olabilir!

 

Aniden hem neşeli hem de şaşırmış görünüyordu – bu Ling Han yüzünden olabilir mi? Bu genç kız oğlunu sevdi mi? Bu düşünce ile hazzı sınırlayamadı; Bu kız sadece on yedi ya da on sekiz yaşındaymış gibi görünüyordu, ama şok edici bir şekilde, zaten Dokuzuncu Element Toplama Kademesindeydi! Yeteneği kesinlikle çok yüksek olmalıydı!

 

Mükemmel bir arkadaşla, peki ya Ling Han’ın kendi uygulama düzeyi daha zayıfsa?

 

Bu veletin Hu Yang Akademisine gitmek istememesi şaşırtıcı değil, ondan ayrılmak istemediği için olmalı. Hei hei, bu velet aslında sevgi dolu bir karakterdi demek.

 

Çn:amca çok yanlış anladı. 😅

 

“Seni küçük velet!” ling Dong Xing önce Ling Han’a baktı, sonra Liu Yu Tong’a “Bayan, nerelisiniz?” dedi.

 

“İmparatorluk Şehrinin Liu Klanı”, diye cevapladı Liu Yu Tong.

 

Ling Dong Xing şok oldu. İmparatorluk Şehrinin Liu Klanı mı? Dünyada Liu soyadıyla pek çok kişi olmasına rağmen, İmparatorluk Şehri’nde yalnızca bir Sekiz Büyük Klandan biri olan ve tüm Yağmur Ülkesinde İmparatorluk Ailesi’nin gücünün altında olan tek bir Liu Klan vardı.

 

Böyle harika bir arka plan?

 

“Bekle, Han’er’i akademiye götürmek için Hu Yang Akademisi’nden gönderilen kişi sen olmalısın, değil mi?” Aniden bir ışık parıltısı gördü. Aksi takdirde, İmparatorluk Şehri’nden Liu klanından birinin burada ortaya çıkması nasıl mümkün olabilirdi.

 

“Evet, Ling Clan Başkanı,” dedi Liu Yu Tong usulca.

 

Ling Dong Xing, Ling Han’a bakmakta kendisine engel olamadı  ve yüreğinde, oğlunun dövüş sanatlarında yetenekli ve yeterli olmasa da, kızları alma yeteneğinin gerçekten bir nefesini kestiğine inanıyordu. Diğeri sadece onu almak için buradaydı, öyleyse onun  kalbini ele geçirmeyi nasıl başardı? Dahası, sadece birkaç güne ihtiyacı vardı!

 

Ling Han, daha genç günlerinin zarif ve büyüleyici tavrını miras almıştı… evet, öyle olmalıydı ...

 

Fakat Liu Yu Tong, Hu Yang Akademisi’nden biri olduğundan, neden Ling Han, onu takip etmedi? İkisi de Hu  Yang Akademisi’nde olacaktı, bu yüzden iki ayrı yerde olmaktan endişe duymayacaktı.

 

“Baba, bir süre daha senin yanında olmak isterim. Akademiye daha sonra ne zaman olsa gidebilirim, ”dedi Ling Han. Babasını korkutmak istemedi ve bu nedenle yavaş ilerlemesini planladı ve Ling Dong Xing’in içindeki değişikliği biraz kabul etmesine izin verdi.

 

Ling Dong Xing, içten bir kahkaha attı ve “İyi, iyi, iyi!” Dedi Sonuçta, onu alacak olan kişi hala buradaydı, böylece Ling Han, istediği zaman Hu Yang Akademisine gidebilirdi.

 

Ling Han’ın omzunu okşadı ve konuyla ilgili daha fazla bir şey söylemek üzereydi ama fark ettiği gibi şok bir ifadeye kapıldı, “Han’er,ilerlemişsin!”

 

Liu Yu Tong, “Sonunda yaşadığım şoku paylaşacak biri var” dedi.

 

Ling Han, “En, ben geçtim” diye başını salladı.

 

“Sadece on gündür ayrıldım ve siz sadece ayrılmadınız ... aslında iki Kademeden geçtiniz!”ling Dong Xing’in şoku bir süre hiç bitmedi, bu ilerleme hızı tamamen düşünülemezdi!

 

.eğer Ling Han yalnızca bir Kademedan kırılsaydı, o zaman Ling Han’ın iyi hazırlanmış olduğu ve çok uzun süre aynı Kademeda olduğu ve bu nedenle birikmiş Kökeni kullanarak tek seferlik bir patlama yarattığı açıklanabilirdi. Ancak, iki tam kat… bu diğerlerini ölümüne pratik olarak şok eder!

 

Oğlu gerçekten bir çöp parçası mıydı? Eğer bu hala bir çöp parçası olarak kabul edilirse, o zaman bu dünyada hala herhangi bir dahi var mıydı?

 

Ling Dong Xing’in ağzının seğiren köşelerini gören Liu Yu Tong, anında kalbinin içinde rahat hissetti. Bu tür büyük şoklara maruz kalan tek kişi olmak istemedi.

 

“En, bu kabul edilebilir,” Ling Han başını salladı.

 

Ling Dong Xing ve Liu Yu Tong, gözlerini yuvarladı. Sadece “kabul edilebilir” mi? Ancak, Ling Dong Xing, “Hahaha, oğlumun gelecekte bir parça çöp olduğunu söylemeye kimin cesaret edeceğini görelim!” Diyerek anında candan güldü!

 

Hangi baba oğlunun hayatta başarılı olmasını istemez ki? Şimdiye kadar, Ling Han, Ruh Üssü’nün kısıtlılıkları nedeniyle ancak bir çöp kutusu olabilirdi, ancak şimdi Ling Dong Xing, bir umut kıvılcımı görmüş gibiydi.

 

Ling Han, “Baba, kaderli bir karşılaşma elde ettim” dedi.

 

Ling Dong Xing başını salladı. Kaderle karşılaşma olmasaydı, Ling Han nasıl bu kadar hızlı bir şekilde ilerleyebildi? Ancak, bu kader karşılaşması gerçekten olağanüstü derecede büyüktü!

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

[1] Çn:Çinliler, aynı kelimeyi vurgu için ya da birkaç kez duygu için tekrar etme eğiliminde. Novellerde  en yaygın olanı, birisinin sinirlendiği zamandır, bu yüzden “iyi!” diyor (üçüncü, anlamı “beni sinirlendiren iyi iş”). Muhtemelen ne tür kelimelerin tekrarlanabileceğine ilişkin bazı kurallar vardır (bu kurallardan biri muhtemelen sadece kısa 1 karakterlik kelimelerin böyle tekrarlanabilmesidir) ama Çince biliyor değilim, bu yüzden çok iyi bilmiyorum.


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (2)

75 puan
akrepkani2 ay önce
Üye
Teşekkürler.

16 puan
JNXL2 ay önce
Üye
Bir amcaya durumu anlatsın :D