POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
Cilt 1

İlahi Dao'nun Simya İmparatoru Bölüm 21: Beşinci Vücut Rafine Kademesine Geçiş

Çeviri : yuixianna
Düzenleme : -
Okunma : 434
Tarih : 25 Haziran 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 21: Beşinci Vücut Rafine Kademesine Geçiş

 

Çevirmen:Yuixianna

Simya haplarının hazırlanması  zor bir görev olmasının nedeni, ateşin sıcaklık seviyesini kontrol etmenin zor olmasıydı.

 

Ateş yakmak için yakacak odun kullanıldığında, hapları hazırlamak için gereken hassasiyeti elde etmek için alevlerin ısı seviyesini kontrol etmek çok daha zor olacaktır. Teoride, simya hapının derecesi ne kadar yüksek olursa,ateşi kontrol etme gereklilikleri de o kadar katıdır.

 

Kesin olarak, simyacının da ateşi aşırı bir seviyeye uyarabilmesi gerekiyordu; simyacının yetiştiriciliği, bunu başarabilmek için çok yüksek olmak zorundaydı. Normalde konuşursak, bir simyacı kendi yetiştirme seviyesinden yüksek bir seviyeye sahip olan hapları yapabilmelidir.

 

Örneğin, Vücut Rafine Kademesinde bulunan Ling Han için limiti orta seviye sarı derecenin hapları ile uyumlu olmalıdır.

 

Bununla birlikte, birincil gereksinim ateşi kontrol altına almaktı. Isı seviyesi için de bazı gereksinimler vardı, bu yüzden ekim seviyesinin düşük seviyelerinde hapları uyuşturmanın  imkansız hale getirmesinin nedeni de en düşük Yedinci Vücut Rafine katmanıydı. Ling Han, yalnızca Vücut  Refine  Kademesinin dördüncü seviyesindeydi ve yine de bir hapı ele geçirmeye cesaret etti ... Ruh Üssü bunu yapmaya cesaret etmesinin nedeniydi.

 

Beş Element Karışım Kaos Lotus’una sahip olduğu için, bedenindeki Köken Gücü Altın, Ahşap, Su, Ateş veya Toprak Hizasına dönüştürülebilirdi. Kontrol edebileceği ısı seviyesi gerçekten çok yüksek değildi, maksimum seviye dört yüz derece idi, fakat Küçük Bulut ve Su Hapını almak için yeterliydi.

 

“Beş Element Karışımı Kaos Lotusu” ismine layık – beş elementi birbiriyle karşılıklı bir ilişki içinde ve görünüşte tükenmez! “ Ling Han sessizce övdü. Vücut Refine Kademesinde  sıradan bir ateş Element Ruh Üssü, sadece iki yüz derecelik maksimum sıcaklığa ulaşabilecek kadar alev sıcaklığı  serbest bırakabilirdi. Son yaşamında saf bir Ateş Element Ruh Üssü olan o bile farklı değildi.

 

Beş Element Karışımı Kaos Lotusu, Dokuz Yang Ateş Ruh Üssü’nün asla karşılaştıramayacağı bir şey olan beş temel elementin herhangi birine dönüşebilirdi.

 

Gerçekten Ölümsüz Sınıf Ruh Üssü adına layıktı!

 

Ling Han’ın sol eli fırının her köşesini  ısıtmaya devam etti.fırının çeşitli kısımları için gerekli olan ısı farklıydı – gelecekte yüksek dereceli simyasal hapların ele alınması ve bunlardan birkaçının isimlendirilmesi için ısının nüfuz etme seviyesi ve ısıya dayanıklılık seviyesi gibi yüksek özelliklere sahip bir fırın gerekli olacaktır. . İyi bir fırın, kendine saygılı bir simyacının savaşa gireceği bir şeydi!

 

Bazen, tıbbi malzemelerden birini fırına fırlatırdı. Bazen fırının kapağını açar, bazılarında ise kapalı tutardı. Uygulamalı hareketleri o kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirildi ki, gözlemcinin gözünde sadece bulanıklık olacaktı.

 

 

Yanında durmakta olan Liu Yu Tong'un gözleri genişdi ve suskundu.

 

Şükürler olsun ki, o bir simyacı değildi ve bu yüzden bu mesleği gerçekten anlamadı. Aksi takdirde, bir simyacının yetiştirme seviyesi için en düşük gereksinimin Vücut Rafine Kademesinin  yedinci seviyesi  olduğunu bilseydi, kesinlikle daha da şok olurdu.

 

Sonra tekrar ve tekrar , şimdiye dek yeterince şok olmuştu. Birkaç kez daha ve aşırı şok nedeniyle ölebilirdi.

 

Alevlerin sıcaklığı ne kadar yüksek olursa, simyacının kullanması gereken köken Gücü o kadar fazla olur. Ling Han çok hızlı bir şekilde tükenmeye yaklaştığını hissetti, bu yüzden hızlı bir şekilde Köken dönüş  Hapı ağzına attı, çiğnedi ve hemen Kökeni Gücünün vücuduna yavaşça girmesini sağladı ve işlemine devam etmesini sağladı.

 

Zaman yavaş yavaş geçti ve Ling Han sürekli köken Dönüş  Haplarını aldı. İki saat sonra, Ling Han birdenbire yüksek sesle bağırdı ve dilini ısırdı, taze kan dökülüyordu. Yanlız  Kurdun kanının gücüyle, köken gücü aniden başka bir seviyeye yükseldi ve alevlerin ısısının seviyesi altı yüz dereceye kadar yükselmesine neden oldu.

 

“Hap tamamlandı!” Birden alevlerini geri çekti. Alevlerin son dalgalanması, simyasal hapın etkilerini yaklaşık yüzde beş arttıran son dokunuşdu.

 

Ne yazık ki, dört yüz derece sıcaklık sınırıydı. Yalnız Kurt’un Kanını uyarmak için yalnızca altı yüz derecelik bir ısıyı serbest bırakmak istiyorsa yaralanması gerekiyordu.

 

Fırının kapağını kaldırdı ve anında hafif bir şifalı koku çıktı.

 

Liu Yu Tong, fırına göz atmak için yaklaşmasına engel olamadı. İçinde tam olarak on yedi yuvarlak,  vermilyon  renkli hap vardı. Hapların yüzeyi cazip bir şekilde parlıyordu ve neredeyse yarı saydam görünüyordu. . Kendisi simya hakkında bir şey bilmese de, Ling Han’ın hapları hazırlamayı başardığından emindi.

 

“Sen gerçekten bir ucubesin!” Gözlerinde garip bir ifade ile söyledi.

 

Ling Han yüksek sesle güldü ve “Yakında alışırsın” dedi.

 

Liu Yu Tong, bu mucizelerin sürekli saldırısı altında çılgına ya da uyuşuk hale gelip gelmeyeceğinden emin değildi.

 

Ling Han, bir Küçük Bulut ve Su Hapı aldı,  ve ağız dolusu yuttu ve hemen uygulamaya başladı.

 

“Hong!” Küçük Bulut ve Su Hapı kalsiyum oksit gibiydi, oysa çevresinde ki Qi su gibiydi. İkisi arasındaki karşılaşma derhal güçlü bir tepkiye yol açtı ve korkunç miktarda manevi  Qi’nin saldırısına yol açtı. Ling Han’ın Dantianı içindeki Beş Element Karışımı Kaos Lotus hafifçe karıştırıldı, gelen Qi’yi kabul etti ve korkutucu bir hızda emdi.

 

Ling Han, “Sadece Ölümsüz Bir Sınıf Ruh Üssü, bu tür bir yoğunluğa dayanabilecektir” diye düşündü Ling Han, Beş Element Cennet Sınıf Yeteneği, gelen manevi  Qi’yi kendi köken Gücüne dönüştürerek, uzuvlarını ve damarlarını onunla doldurarak dolaştırırken düşündü.

 

Bir saat sonra, ilk Küçük Bulut ve Su Hapının tıbbi etkileri tükendi. Ling Han, ikinci bir hapı yuttu ve uygulamaya devam etti.

 

Bununla birlikte, üçüncü Küçük Bulut ve Su Hapının tıbbi etkileri de tükendiğinde, Ling Han’ın tolerans seviyesi de sınırlarına ulaşmıştı. Kendisini çok yorgun hissetti ve vücudunun üst yarısı bulunduğu yerde  uyuyakalırken derhal devrildi.

 

Her zaman yanında olan Liu Yu Tong, başını sallamasına engel olamadı. Daha sonra Ling Han’ın yatağa yaptırmasına  yardım etti ve dikkatle ayakkabılarını çıkardı ve onu yorganla kapladı. Daha sonra iç odadan çıktı ve dış odadaki bir sandalyede uyuyakaldı.

 

Asıl görevi Ling Han’ı korumak olan çok sorumlu bir takipçiydi.

 

Gece geçti. Ling Han gözlerini açtığında, ilk gördüğü şey yatağının gölgelik alanıydı, bu onun biraz şaşırmasına neden oldu, çünkü dün gece yatağa yattığına emin değildi.

 

Ama bu önemli değildi.

 

Gülümsedi, çünkü uygulama düzeyi bir kez daha, beşinci Vücut  Refine Kademesine geçerken yeni bir seviyeye yükselmişti.

 

Dün iki kattan ayrılmasının nedeni, bu vücudun geçmişteki ekim hızının çok yavaş olmasıydı. Beş Element karışım Kaos Lotusu ilk kez tam güçte aktif olduğunda  doğal olarak bir defalık bir patlamaya yol açtı. Tabii ki, bu gelecekte tekrar olmazdı.

 

“Sen, yine kırdın!” Ling Han iç odadan çıktığında, Liu Yu Tong hemen bir hayalet görmüş gibi görünüyordu. Kelimelerinden bile tökezliyordu, gözleri Ling Han’a bakarken bir bakışta sabitlenmişti.

 

Ling Han, tamamen sakin bir şekilde, “Bu sadece Vücut Refine  Kademesi, bu hız normaldir.” Dedi.

 

‘Cehennem, normal!’

 

Liu Yu Tong delirmek üzereydi. Her durumda, bir Cennette Sınıf Ruh Üssü olan biri olarak, bir uygulama  yoluna adım attığında, bir kez daha Vücut Refine Kademesine geçmek için on gün geçirdi. Dördüncü seviyeden beşinci seviyedeki Vücut  Refine Kademesine  geçmek, ona yirmi beş gün sürdü.

 

Yirmi beş günlük zaman, tek bir geceyle nasıl karşılaştırılabilirdi?

 

“Yarın Altıncı vücut  Rafine Kademesine girmeyeceksin, değil mi?” Liu Yu Tong aniden sordu.

 

Ling Han, bir an için kafasını salladı ve “Hayır” dedi.

 

Bunu duyan Liu Yu Tong sonunda tuttuğu nefesi bıraktı. Eğer Ling Han “evet” derse, gerçekten delirmiş olabilirdi.

 

Ling Han, yarından sonraki güne geçebilmeliyim, dedi Ling Han hafif bir duraksamadan sonra devam etti.

 

Canavar! Bir canavar olması gerekiyordu!

 

Liu Yu Tong, sert bir şekilde ona baktı ve bu adamın ekim hızını bir daha asla tahmin etmeye çalışmayacağına karar verdi. Her neyse, ona sadece bir canavarmış gibi davranacağına karar verdi, böylece hangi hızda geliştirme yaparsa yapsın, hiçbir şekilde garip olduğunu düşünmezdi.

 

Ling Han güldü. Kahvaltı yaptıktan sonra bir kez daha kapalı kapılar ardında uygulama yapmaya başladı.

 

Ancak, birinin canlılığının sınırları vardı. Sonu gelmeden yetiştiremezdi. Bu nedenle, gündüz ekime başlamış olsa bile, gerçekte ekim hızını pek arttırmadı. Bununla birlikte, şimdi zamana karşı savaşıyordu, bu nedenle uygulama hızında yalnızca küçük bir artış olsa bile iyi olurdu.

 

Bu arada, Liu Yu Tong’un gelişimi de oldukça hızlıydı.Cennet Derece yetiştirme becerisinin de yardımıyla, dokuzuncu Element Toplama Kademesinin en üst dönemine en fazla iki ay içinde ulaşabilecekti ve hatta kendisi de bu tür bir yetiştirme hızı konusunda bir inanç durumundaydı.  

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (2)

25 puan
cellist1 ay önce
Üye
Çeviri için çok teşekkürler

80 puan
akrepkani3 ay önce
Üye
Çeviri için teşekkürler.