Overgeared Oku

Overgeared

Görüntülenme

8468

Yayın Tarihi

2015

Çeviri Durumu

Devam

Yayınlanması

Devam

Çevirmen/Yazar

Cynadil

Yazar

Park Saenal

Diğer Adları

템빨

KONUSU

Bu romanın temelinde, dünyanın en akıllı insanı Lim Cheolho ve dünyanın en önde gelen bilim adamları tarafından geliştirilen Satisfy isimli sanal gerçeklik oyunu yatıyor.

Ana karakter ürkek, bencil, cimri ve başkalarını kolayca kıskanan biri. Yazarın karakteri bu şekilde yaratması başlarda bu romanı okumayı gerçekten zor kılıyordu.

Ancak ana karakter çeşitli insanlarla ve olaylarla karşılaştıkça içsel olarak olgunlaştı ve kişiliği değişti. Ana karaktere ilk başta kanser deniyordu, ancak şu anda gerçek bir yetişkin denebilir. 5. cildin (90. bölüm) ilk kısımlarından ilerisini okumamış kişilerin buna inanması biraz zor.

Temel ortam ve hikâye çizgisi diğer VR romanlarından çok da farklı değil, ancak romanın gerçekten kendini kanıtladığı kısım içerik ve karakter gelişimi. İlk kısımların rakip romanlardan çok bir farkı yok, ancak romanın puanı, yazarın gelişmesi nedeniyle son yıllarda pazar ortalamasını aştı.

Bu roman da diğer romanlar gibi munchkin unsurları taşıyor, ancak tipik munchkinlerden biraz daha farklı. Erken aşamalarında oyun, ana karakterin Efsanevi Pagma'nın Füru sınıfını kullanması ile ilerliyordu. Ana karakter oyunun içeriğini büyütüyor ve var olan oyuncuların seviyesi zamanla yükseliyordu. Gizli yetenekler, resmi sıralamalardaki yeni oyuncular, dengeyi bozabilecek sınıflar... Tüm bunlar ana karakterin tek kişilik gösterisini imkânsız kıldı. Ana karakter, başkalarıyla rekabet ederken dahili ve harici olarak büyüdü.

Aslında, baştaki basit ve cahilce savaşma yöntemini şu andaki yetenekleriyle kıyaslarsanız, ilerideki halinin başka bir karakter olduğunu düşünebilirsiniz.

Romanın değerlendirmesine gelirsek, eleştiriler başlarda çok ağırdı, ama popülerliği zamanla arttı. Yukarıda anlattığım gibi, yazarın kalemindeki gelişmeler ve ana karakterin büyümesi yorumlarda büyük değişikliklere yol açtı. Ancak ana karakterin başlardaki bencil ve sinir bozucu davranışları, birçok okuyucunun okumayı bırakmasına neden oldu. 5. Cildin ilerisini okuyan okuyucuların dediğine göre, okumayı bırakanlar gerçekten çok şey kaybediyorlar.

DEVAMINI OKU

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (5)

2713 puan
cmuk1 ay önce
Üye
Düzenli bir yüklenme zamanı olacak mı?

1307 puan
hawk25741 ay önce
Üye
daha önce sitede olan ama yarım bırakılan bir seri idi inş bu sefer yarım kalmaz

16 puan
Darkness1 ay önce
Üye
Güzel seriye benziyo okurum bunu.

1 puan
coffee9 ay önce
Üye
overgeared benim şuana kadar okuduğum en iyi 10 novel arasında 2.yada 1.sırada tam yerleştiremiyorum şunu önce söylemem lazım çeviricek kişi veya okuyacak kişiler ilk bölümler 90 bölüm felan sizi zorlaya bilir ana karakterin ıq su çift haneli ana karakterin kendiside söylüyo zaten karakterin sürekli gelişimini okuyoruz yazar sürekli bize bunu hatırlatıyo ana karakter ilk bölümlerde okadar aptalki bazenleri dayanamaya bilirsinz ben zorladım neyse çeviri devam ederse 2. kez baştan okumak istersem bu seferde türkçe okumak güzel olur

11 puan
batuhahan222 ay önce
Üye
@coffee, nasıl yani olayı ne novelin ? iq su mu yükseliyor ?

5 puan
Cynadil2 ay önce
Çevirmen
@batuhahan22, Karakter olarak gelişiyor ana karakterimiz. Bir nevi büyüyor diyebiliriz.

115 puan
OkuyucuS01 ay önce
Üye
@Cynadil, kalpten onather world ne zaman gelecek

2 puan
HeavenlyBlackWolf9 ay önce
Üye
Çevrilmeyi hak eden bir seri umarım böyle bırakılmaz