POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Reverend Insanity Bölüm 14: Dağdaki çatlak büyük bir sır gizliyor

Çeviri : E.C.T.
Düzenleme : E.C.T.
Okunma : 745
Tarih : 04 Şubat 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 14: Dağdaki çatlak büyük bir sır gizliyor

_______

Likör solucanı tıpkı bir ipek böceği gibi şekil aldı, bütün vücudu inci beyazı ışık veriyordu. Biraz tombul ve şirin bir görünüşü vardı.


Likör solucanı şarabı içebiliyor ve uçabiliyordu. Etrafta uçarken, bir top haline kıvrılıyor ve çok çok hızlıydı. Sadece birinci seviye bir Gu olsa bile, değeri birkaç Seviye iki Gu'dan bile daha değerliydi.


Onu hayati bir Gu'ya dönüştürmek Ayışığı Gu’sundan daha faydalıydı.


Şu anda Likör solucanı, Fang Yuan'dan 50-60 adım ötedeki bir bambu direğine yapışmıştı. Soluğunu tuttu, aceleyle yaklaşmayıp, yavaşça geriye doğru yürüdü.


Uzaklığının fazla yakın olduğunu biliyordu, ancak bir Likör solucanını yakalamak, kadim açıklığını yeni açan bir Gu ustası için gerçekten inanılmaz zor bir işti. Başarma umudunun tamamen yok olduğunu söyleyebilirsiniz.


Fang Yuan, Likör solucanını doğru düzgün göremiyordu, ancak Likör solucanının karanlıkta kendisine dikkatini verdiğini hissediyordu. Likör solucanını rahatsız etmemek için elinden gelenin en iyisini yaparak yavaş yavaş geriye adım attı.


Likör solucanı uçup giderse, kendi hızıyla yetişemeyeceğini biliyordu. Likör solucanının şarapları içip sarhoş olmasını beklemeliydi ve sonra uçma hızı yavaşladığında yakalamak için bir şansı olacaktı.


Bambu direğine sürünen Likör solucanı, Fang Yuan'ın uzaklaştığını görünce hareketlendi. Şarabın güçlü aroması çok cezbeciydi, çekiciydi, cıvıl cıvıl cıvıltı yapıyordu. Eğer salyası olsaydı, etrafını çoktan salya havuzuna çevirirdi.


Fakat likör solucanı inanılmaz ihtiyatlı ve uyanıktı. Ancak Fang Yuan 200 adım geriye çekildikten sonra biraz küçültü ve havaya fırladı. Havaya yüksek bir sesle uçtuğunda, vücudu küçük ve beyaz bir pirinç kökü gibi görünen bir topa kıvrıldı. Küçük köftecik, daha önce yeşil bambu şarabının serpildiği çimenlerin üzerinde yüzen yuvarlak bir yay içindeki havada yay çizdi.


Gözlerinin hemen önündeki lezzetli yiyeceklerle, Likör solucanını gardını indirdi. Sabırsız bir şekilde şarapla dolu bir çiçek tomurcuğuna tırmandı ve küçük kafasını daldırdı, sadece tombul bir kuyruğu dışarıda bıraktı.


Likör solucanı açgözlüydü ve yeşil bambu şarabı çok lezzetliydi. Ağzını açtı ve derin nefes çekti, çok hızlı bir şekilde yiyeceğin tadında mest oldu, Fang Yuan'ı tamamen unutuyordu.


O anda, Fang Yuan temkinli bir şekilde yaklaşmaya başladı. Likör solucanının kuyruğunu çiçek tomurcuğunun dışında görebiliyordu. Bu kuyruk tıpkı tombul ve yuvarlak bir ipekböceğinin kuyruğu gibiydi. Yaydığı ışık insanların incileri düşünmesine neden olurdu.


Likör solucanının kuyruğu ilk önce dışarıda asılı durdu. Sonra bir süre sonra bu kuyruk yukarıya doğru kıvrılmaya başladı, gerçekten mutlu bir şekilde içtiğini gösteriyordu. Sonunda Fang Yuan sadece on adım uzaklıktayken, kuyruğu neşeli bir ritim ile sallandı.


Tamamen sarhoştu!


Bunu görünce Fang Yuan neredeyse gülüyordu. Daha fazla ilerlemedi, fakat sabırla bekledi. Şimdi koşarsa Likör solucanını yakalamak için kesinlikle büyük bir şansa sahip olacaktı, ancak Fang Yuan'ın amacı bu Likör solucanını Çiçek Şarabı Keşişi'nin kalıntılarına yönlendirilmesini sağlamaktı.


Bir anlığına Likör solucanı çiçek tomurcuğundan çekildi. Vücudu daha yağlı ve başı sallanıyordu, sarhoş bir adamı andırıyordu. Beklenmedik bir şekilde Fang Yuan'ın varlığını sezemiyordu. Başka parlak sarı bir çiçeğe tırmandı ve yerleşti, oradaki şarap damlacıklarına yürekten içti.


İçki bittikten sonra bu kez nihayet dolmuştu. Vücudu yavaşça yuvarlak bir topun şekline küçüldü ve yavaş yavaş uçtu. Toprağın 1.5 metre yüksekliğinde, yavaş yavaş bambu ormanının yoğun tarafında uçtu.


Fang Yuan çabucak izinden gitti.


Liquor solucanı zaten ağır sarhoştu, ilk hızının yarısı kadar yavaşça uçuyordu. Durum böyle olsa da, Fang Yuan hala gölgesinden sonra takip etmek için tüm gücüyle koşmak zorunda kaldı.


Genç delikanlı bambu ormanında koşarken gece, görüş mesafesini  kapatıyordu; çok ileride olmayan küçük bir boncuğu kovalıyordu.


Ay ışığı nazikti, esinti yavaş ve sabitti. Açık havuza benzeyen bambu ormanlarında, yeşil mızrak bambu sapları gözlerinin önünde hızla yanıp sönerek arkasında kalıyorlardı. Toprak çiçek açan yabani çiçeklerle dolu yeşil bir halı çimeniydi. Yosun yetişen küçük taşlar ve sarı bambu sürgünleri vardı.


Fang Yuan'ın hafif gölgesi de toprakta hızla ilerliyordu, her bambunun sapının toprak üzerindeki siyah bir çizgi gibi gölgesinin üstünden geçerek. Kar beyazı boncuğa bakışlarını sıkıcı kitledi, taze dağ havasına yutarak, havada şarap aroması içinde ayaklarına yetişmesi için emretti.


Hızından dolayı, ay ışığı gözlerinde su gibi görünüyordu. Işık ve gölge sık sık hareket etti, sanki deniz yosunu dolu suyun içinde dörtnala dolaşıyordu.


Likör solucanı bambu ormanından çıktı ve ardından Fang Yuan'da. Ortasında sarı bir lekeye sahip olan beyaz çiçekler denizi, ayaklarından rüzgarı ödünç aldı. Akan bir şiire benzeyen Ejderhapı cırcırlarının oradan geçiverdi; Fang Yuan dörtnal koşarken, rüzgardan 'fışş' geldi ve önünde kırmızı bir bulut açıverdi, buluttan ortaya çıkan kırmızı yıldız ateşböceklerine dönüşüp dağıldılar.


Çakıllarla kaplı sakin bir dağ akımı, şakırdayan su yüzeyi gece gökyüzündeki ilkbahar ayını yansıtır; birkaç sıçramayla Fang Yuan, binlerce gümüş rengi dalgacık yaratarak ilerledi.


O kadar yıldan akarsudaki güzel ve değerli taşların basılıp bozulması yazık oldu.


Fang Yuan, likör solucanını arkasından sıkıca takip ediyordu. Dağ yolundan yukarı doğru çıkarken, bir şelale sesi duyabiliyordu artık. Seyrek ormanda döndükten sonra Likör solucanının bir kaya ortasındaki çatlağın içine uçtuğunu gördü.


Fang Yuan'ın gözleri parladı ve adımları durdu.


"Öyleyse burası" diye haykırdı, kalbi göğsünde deli gibi çarpıyordu. Bu anlık duraksamayla, tüm vücudunun ter içinde kaldığını hissedebiliyordu, hızlanan kan akışı ile sıcak hava tüm vücudu boyunca dolaşarak.


Etrafına baktığında, buranın sığ bir dağ eteği olduğunu fark etti.


Çeşitli ebatta çakıllar yerde örtülmüş, nehir yüzeyi ancak küçük taşları örterek kaplanmıştı. Bölgede serbestçe dağınık gri kayalar da vardı.


Qing Mao Dağı'nın arkasında büyük bir şelale var. Şelale akışı hava koşullarına göre değişir; yere doğru akıyor, derin bir havuz oluştuyor. Bu derin havuzun yanında, Gu Yue köyüyle karşılaştırılabilecek güçte olan olan Bai Klan Köyü vardı.


Şelale suyu birçok küçük dallara ayrılır ve Fang Yuan'ın birçok daldan birinde olduğu açıktı. Normal koşullarda bu su kıyısı kurudur, ancak son üç gün ve üç gece süren yoğun yağış nedeniyle burada sığ bir dere oluşmuştu.


Akan suyun kaynağı Likör solucanının önceden girdiği büyük kaya parçasının içinden geliyordu.


Kaya dikey bir dağ duvarına yaslanmış. Ana şelaleden uzaklaşan küçük şelaleler dağ dibine akan gümüş pitonlara benzemekte ve kayaya çarpmaktaydı. Oldukça uzun bir süre sonra bu büyük kaya orta kesilmiş ve bu yarık oluşmuş.


Şelalenin gürül gürül akarken hafifçe kükredi. Kayalıktaki boşluğu tamamen kapatan köpükten beyaz bir perde gibiydi.


Çevresini inceledikten sonra, Fang Yuan'ın soluk aldı, artık endişeli değildi. Gözleri bir kararlılıkla yanıp sönüyordu; kayaya doğru yürüdü ve derin bir nefes aldı, sonra kafalama içeri daldı.


Kaya yarığı oldukça büyüktü, iki yetişkin insan yan yana yürüyerek sorunsuz geçerdi. Yalnızca 15 yaşında bir genç çocuğu olan Fang Yuan için hiç problem değildi.


İçeri girdikten sonra, hızlı akımlar Fang Yuan'ın vücudunu baskı altına aldı. Aynı zamanda soğuk su onu baştan ayağa ıslattı. Fang Yuan, hızlı bir şekilde ileriye doğru ilerleyen su basıncıyla mücadele etti. Birkaç düzine basamakta yürüdükten sonra su basıncı azalmaya başladı.


Ancak çatlaktaki boşlukta küçülmeye başladı ve Fang Yuan sadece yanlamasına doğru yürüyebiliyordu. Kulakları suyun kükremesi ile zonkluyordu, başının üstü beyaz bir sayfa gibiydi ve kaya da derin siyah bir karanlıktı.


Karanlıkta saklanan neydi?


Zehirli bir yılan olabilir, ancak aynı zamanda zehirli bir kertenkele de olabilir. Belki de Çiçek Şarabı Keşişi tarafından kurulan bir tuzaktı, ya da belki de boştu.


Fang Yuan, yavaşça karanlığın içine doğru yan yan yürüyerek ilerleyebiliyordu. Artık su başının üstünde akmıyordu; taş duvarlar yosunla kaplıydı, kaygan hissettirerek derisini okşuyordu. Yakında karanlık tarafından yutuldu ve taş çatlak daha da daraldı, sımsıkı sıkıyordu. Yavaş yavaş artık kafatasını nile serbestçe döndüremezdi. Yine de Fang Yuan dişlerini sıktı ve ileri yürüdü.


Yirmi adım daha yürüdükten sonra, karanlıkta kırmızı bir ışık tonunun olduğunu fark etti. İlk başta, bir illüzyon olduğunu düşündü. Ama gözlerini kırpıştırıp odaklandığında, gerçekten de hafiften gerçek olduğunu teyit etmeye başladı!


Bu aydınlanma ruhunun yenilemesine neden oldu.


Elli ila altmış adımlık daha yürüyünce, kırmızı ışıldama daha parlaklaştı. Gözleri yavaşça uzun, dikey ve bir dikiş noktası haline geldi.


Sol kolunu uzattı, aniden ön duvarın eğildiğini hissetti. Büyük kayanın içine gizli bir alan olduğunu bilerek hemen sevindi. Birkaç basamakla sonunda bu ışık direk gözüne vurdu.


Gözleri, yaklaşık 80 m² genişliğindeki bir manzara tarafından karşılandı.


"Uzun süredir yürümekteydim. Bu kadar mesafeyle kayayı baya geçmiş olmalıyım, bu yüzden şu an dağ ormanının kalbinde olmalıyım." Bu gizli alanı ölçtüğü sırada ellerini ve bacaklarını gerdi, uzuvlarını uzattı.


Tüm oda loş bir kırmızı ışıkla doluydu, ancak ışığın nereden geldiğini kestiremiyordu. Taş duvarlar nemliydi ve yosunla kaplıydı, ancak hava çok kurumuş. Duvarlarda az sayıda sarmaşık da vardı. Sarmaşıklar, duvar yüzeyinin yarısına kadar dokundukça birbirleriyle iç içe geçmişti. Asmalar üzerinde büyüyen birkaç solmuş çiçek bile vardı.


Fang Yuan, bu çiçeklerin kalıntılarına baktı ve biraz tanıdık hissetti.


"Bunlar Şarap Torbası Çiçek Gu'ları ve Pirinç Torbası Otu Gu'ları." Aniden bu düşünce aklından geçmişti ve solmuş sapları ve sarmaşıkları tanımıştı.


Gu'lar birçok şekil ve formda meydana gelir. Bazıları Ayışığı Gu’sunun mavi kristal biçimi gibi mineral kayalar gibiydi. Bazıları, ipekböceği benzeri Likör solucanı gibi solucanlar biçiminde meydana gelir. Çiçekli ve çimenli türleri de vardı, tıpkı Şarap Torbası Çiçeği Gu'su ve Çeltik Torbası Otu Gu'su gibi.


Bu iki Gu türü, Sıra bir doğal seviye bir Gu'lardı. Sadece kadim özü dökülerek büyütülebilirlerdi. Büyüdükten sonra çiçeğin orta kısmı çiçek nektarı şarabı salgılar. Çimen Torbası da kokulu pirinci çıkarırdı.


Fang Yuan, bakışlarını sarmaşıklar üzerine attı ve çok geçmeden kökü bir köşede top şeklinde kümeye toplanmış bir yığın keşfetti. Likör solucanı, ölü kök yığınının üzerinde duruyordu, sessizce uyuyordu. Çoktan kolayca elde edilebilirdi.


Fang Yuan yürüdü ve İçki solucanını kollarına aldı. Sonra dizlerine götürdü ve ölü bağları parçaladı, içinde bir yığın iskelet kemikleri keşfetti.


"Sonunda seni buldum, Çiçek Şarabı Keşişi." Bunu gördüğünde ağzında bir gülümseme vardı.


Tam elini uzatıp geriye kalan sarmaşıkları  uzaklaştırmak üzereyken aniden-


"Dokunmaya mı çalışıyorsun?" Tamamen öldürme niyetiyle dolu bir ses aniden Fang Yuan'ın arkasından geldi.


_______

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)