POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Reverend Insanity Bölüm 16: Alabildiğin kadar almak

Çeviri : E.C.T.
Düzenleme : E.C.T.
Okunma : 685
Tarih : 05 Şubat 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 16: Alabildiğin kadar almak

_______

"Dokunmaya mı çalışıyorsun?"


"Çoktan Tek Kapılı Zehir Gu'ğum tarafından zehirlendi. Karşı koyabilecek bir gu'ğun yoksa, yedi gün sonra pos ve kan olup öleceksin."


"Kendimi Sör Çiçek Şarabı ile karşılaştırmak... ben sadece bir osuruğum! Bu kadar büyük bir insanı tanıyamamak ve Sör Çiçek Şarabı'nı gücendirmek. Sör Çiçek Şarabı, lütfen önceki klanımın cömert misafirperverliğini hatırlayın ve hayatımı bağışlayın!"


Sahne duvarda ikinci kez kendini tekrarladı. Fang Yuan sessiz kaldı; Hareketli resimler üçüncü kez tekrarlanmaya başladığında nihayet hafifçe iç çekerek "anlıyorum" dedi.


Duvarda ses ile hareketli resim bırakma yöntemi, Çiçek Şarabı Keşişi’nin Fotoğraf-ses Gu'su yardımı ile yapmış olması muhtemel. Bu Gu, görüntüleri kaydedip daha sonra yansıtmayı sağlar.


Fotoğraf-ses Gu'su hayatta kalmak için ışık ve ses ile beslenir. Bilinmeyen bir nedenle, mağarada kırmızı ışık yayılırken, aynı zamanda taş çatlakları dış dünyayla bağlantılıydı, bu nedenle dışarıdaki sesler tamamen izole olmuyordu. Şu anda bile Fang Yuan küçük şelalelerin kükreyişlerini duyabiliyordu. Böylece Fotoğraf-ses Gu'su bu gizli mağarada yaşayabildi.


Bir süre önce Fang Yuan yıpranmış asmaları söktüğünde, muhtemelen taş duvarda gizli Fotoğraf-ses Gu'sunu alarma geçirdi. Aptal olmadığın sürece, sadece tahminde bulunmakla birlikte, bu hareketli görüntünün hakiki olduğunu söyleyebilirsin.


O zamanlar, dördüncü neslin klan lideri Çiçek Şarabı keşişine karşı tuzak kurmaya çalıştı, ancak başarısız oldu. Savaşı kaybettikten sonra sinsi bir saldırı denedi; Her ne kadar ikincisini püskürtmüş olsa da, sonunda öldü. Tarihin bu kısmı utanç verici olarak değerlendirildi ve geri kalan klan yaşlıları gerçeği tahrif etmeye karar verdiler.


Dördüncü neslin klan lideri ve Çiçek Şarabı Keşişi'nin rolleri tersine çevrildi.


Çiçek Şarabı Keşişi savaşta yenilgiye uğrayan ve sinsi saldırı düzenleyen kişi oldu ve daha sonra olduğu yerde öldü. Öte yandan dördüncü neslin lideri, haklı ve mükemmel kahramana dönüştürüldü.


Ancak bu hikayenin kendisinde büyük bir boşluk vardı - Çiçek Şarabı keşişi açıkça olduğu yerde öldü, bu yüzden cesedi Gu Yue klanının elinde olmalıydı, o halde neden başka bir kalıntı yığını burada var?


Önceki hayatında, burayı bulan Gu Ustası, muhtemelen hareketli görüntüyü gördükten sonra dehşete kapılmıştır. O zamanda yaşayan yaşlılar çoktan öldüler, ancak Çiçek Şarabı Keşişi'nin döndüğü gerçeğini engellemek için, bu gerçek muhtemelen klanın en üst sınıfı tarafından gizli tutuldu.


O Gu Ustası, hazineyi tek başına ele geçirirse büyük bir risk olacağını fark etti. İnsanlar araştırırsa ve gelecekte Çiçek Şarabı keşişi ile ilişikte olduğu tespit edilirse, en üst sınıftakiler doğal olarak idam ederdi. Bu nedenle seçimini yaptıktan sonra, hazineyi gizlemeye cesaret edemedi, bunun yerine en üst sınıfa bildirmeye karar aldı.


Bunu yaparak klana olan sadakatini ispat eder, sonra gelişen olaylar da akıllıca bir seçim yaptığını gösterir.


Ancak o bunu yapsa bile, Fang Yuan'ın da bunu yapacağı anlamına gelmiyordu.


"Bu hazineyi arayarak oldukça zor bir zaman geçirdim, bu yüzden herşeyi kendim için almalıyım. Neden başkalarıyla paylaşayım? Bulmuşsam ne olmuş? Risk olmadan nerede kar elde edebilirsin? O Gu ustası gerçekten bir korkak," Fang Yuan soğukkanlı bir şekilde gülümsedi, artık taş duvarda tekrarlanan hareketli görüntüyü umursamıyordu. Arkasına döndü ve ölü sarmaşık ve kökleri ayırmak için gücünü kullanarak elini uzattı.


Çiçek Şarabı Keşişi’nin kalıntıları da etkilenmişti. Aslen bozulmamıştı ama şu anda birkaç parçaya ayrılmıştı ki Fang Yuan'ın çok umrunda değildi; önünü engelleyen bir ayak kemiğini dışarıya tekmeledi ve tekrar çömeldi, kalıntıları aradı.


Öncelikle bir torba kadim taş buldu. Açtığında sadece on beş parça buldu.


"Yaşlı zavallı," Fang Yuan tükürdü. Çiçek Şarabı Keşişi’nin dış görünüşü gösterişli duruyordu, ancak beklenmedik bir şekilde çok az para harcamıştı.


Ancak nedenini hızla düşündü: Çiçek Şarabı Keşişi şiddetli bir savaş yaşadı, Aygölgesi Gu'sunun onu kirlettiği gerçeğini de eklersek, yaralarını iyileştirmek için kadim taşlarını kullandı. On beş parçanın geride kalması aslında kötü değildi.


Sonra birkaç ölü Gu buldu. Çoğu çiçek ve çimen çeşidiydi ve hepsi çoktan kurumuştu. Gu'lar da canlılar, bu nedenle hayatta kalabilmek için yiyeceklere ihtiyaç duyuyorlar ve çoğunun seçici olduğu bilinir. Çim Gu'su ve çiçek Gu'su daha az yemeğe ihtiyaç duymasına rağmen bu gizli mağarada tek bir güneş ışığı bile yoktu.


Ve ondan sonra…


Ondan sonra, başka hiçbir şey yoktu.


Çiçek Şarabı Keşişi dördüncü neslin klan lideriyle aynı seviyedeydi. Şiddetli bir savaşa girdikten sonra hemen on yaşlıyla savaştı. Gu'larını çoğunlukla tüketti ve savaş süresince yaralarını iyileştirmek istediği için Şarap torbası Çiçek Gu'su ve Pirinç Kesesi Ot Gu’sunu burada yetiştirdi. Nihayetinde Aygölgesi Gu'sundan dolayı ölüme sürüklendi.


Üç yüz yıl sonra, elinde bulunan Gu'lar da öldü. Geride kalanların hepsi duvardaki Fotoğraf-Ses Gu'su ve Likör solucanıydı.


Bu Likör solucanı muhtemelen Şarap torbası çiçek Gu'larına bağımlıydı ve bu sayede bugüne kadar yaşamamıştı. Ancak, Şarap torbası Çiçek Gu'ları birer birer kuruduğunda, yiyecek arzını da kaybetti.


Bu durum Likör solucanının dışarı çıkmasına ve vahşi Şarap Torbası Çiçekleri aramasına neden oldu. Ve bu gece, yeşil bambu şarabının kokusuna çekildi ve Fang Yuan'ın önüne geldi.


"Fotoğraf-ses Gu'su sadece bir kez kayıt yapabilir, çünkü tek kullanımık bir Gu'dur. Görünüşe göre likör solucanı en büyük kazancım, O Gu Ustası'nın klana bildirmeye karar vermesine şaşırmamalı. Görünüşe göre kâr çok küçüktü ve böylesine büyük bir riske değmezdi." Fang Yuan durumu kalbinde bir şekil çözerek anladı.


Hatırasında, Likör solucanı sadece Seviye bir Gu iken, O Gu Ustası ustası seviye üçtü. Fang Yuan'a göre çok daha değerliydı, ancak o Gu Ustası'na göre pek fazla bir şey yoktu.


Bununla birlikte, bildirisinden dolayı klanın kendisine büyük bir ödül verdiği açıktı.


"Ben de klana söyleyeyim mi?" Fang Yuan bir an düşündü, sonra bu fikri bir kenara attı.


Çiçek Şarabı Keşişi’nin hazinesi sadece Likör solucanı ve kadim taşlarıymış gibi görünüyordu, ama durum böyle değildi. En değerli şey aslında Fotoğraf-Ses Gu'suydu. Başka bir deyişle, duvar üzerinde tekrar eden durmayan hareketli görüntüdü.


Bu imge tamamen diğer köylere satılabilirdi. Qing Mao Dağı'ndaki diğer iki köyün en üst sınıfları, bu köyü mahkum edebilecek böyle bir kanıta çok ilgi duyarlardı.


Ne?


Klana sadakat ve onur duygusu hakkında bir şey mi söyledin?


Çok üzgünüm, Fang Yuan'ın bir şeyi yok.


Üstelik bu hareketli görüntü, tüm klanı yok edebilecek kadar güçlü birşey bile değildi; çok fazla hasar vermez. Klanın ilgisiz doğası da Fang Yuan gibi birine önem vermezdi. Kendi el emeği çabasına güvenmek ve kültivasyon kaynakları bulmak zorundaydı, hele kültivasyonun başlangıç kısımlarında etrafındaki güçleri ödünç alması gerekiyordu.


"Klan'a sırtını dayamak mı? Heh heh. "Fang Yuan içinden alaya aldı,"Nasıl geçimiş hayatımdaki gibi saf olabilirim?"


Kimseye sırtını dayama; Bu dünyadaki her şeyde kendine güvenmek zorundasın.


Mağaranın her köşesini aradığından emin olduktan sonra, Fang Yuan orijinal izini izleyerek evinin yoluna geri koyuldu.


Suyun basıncına dayanarak ve kayaları sıkıca tutarak dağın dışına çıktı. Bu büyük kayaya geri baktığında, Fang Yuan aniden geçmiş hayatını düşündü. Kalıntıların yeraltındaki gizli bir mağarada bulunduğu söyleniyordu. Ama burası yeraltıydı? Açıkça dağ duvarının içindeydi.


Çok çaba sarf etmesine rağmen, yedi gün boyunca bulamamasına şaşırmamalı. Görünüşe göre, burayı bulduktan sonra klanın ilk yaptğı şey duvarla resmi imha etmekti ve klan üyelerini yanıltmak için yalanlarla karışık gerçeği yaymaktı.


Gerçeği bu gece burada bulabilmek kısmen şanstı, kısmen de zorlu araştırmalarından kaynaklanıyordu ve en büyük neden yeşil bambu şarabıydı.


Bu yeşil bambu şarabı gerçekten zengindi, Qing Mao Dağı'nın en iyisi olduğu söylenebilir. Belki de geçmiş yaşamında, O Gu Ustası'nın aşığını kaybettikten sonra içtiği şarapta bu şaraptı.


Fakat bunların hiçbiri artık önemli değildi. Çiçek Şarabı Keşişi'nin hazinesi Fang Yuan tarafından ele geçti; sonu oldukça hayal kırıklığı olsa da, makuldü. En önemlisi, Fang Yuan'ın orijinal hedefinin (İçki solucanı) elinde olduğu ve en çok ihtiyaç duyduğu öğeyi (kadim taşları) elde ettiğiydi.


"Bir sonraki adımda, kendimi bu Gu’yu rafine etmeye adamam gerekecek. Hayat Gu'suna sahip olduğum sürece akademiye dönebilir ve akademi yurdunda kalacak nitelikte olabilirim. Ayrıca kültivasyon için klan kaynaklarını ödünç alabilirim. Bu handa sadece bir veya iki gün daha kalabilirim; çok uzun süre kalırsam maliyet çok fazla olur" dedi. Fang Yuan düşündü, aceleyle köyüne geri dönerken adımları hiç durmadı.


Başlangıçta iki kadim taşı vardı, ama şimdi on beş parçası daha vardı, yani toplamda on yedi parça. Fakat bir Gu ustasına, bu miktardaki kadim taşı hiçbir şey ifade etmez.

_______

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)