POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Reverend Insanity Bölüm 18: Geçmişin duman gibi dağılmasına izin ver

Çeviri : E.C.T.
Düzenleme : E.C.T.
Okunma : 1203
Tarih : 05 Nisan 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 18: Geçmişin duman gibi dağılmasına izin ver

Çevirmen: E.C.T. Editör: 

_______


Kardeşinin sorusuyla karşılaşan Fang Yuan konuşmadı; kahvaltı yapmaya devam etti. Küçük kardeşinin karakterini biliyordu - Fang Zheng sakin kalabilcek biri değildi.


Öyle de oldu. Fang Zheng, ağabeyinin gözünün ucuyla bile bakmadığını fark etti, Fang Yuan ona sanki havaymış gibi davrandı. Tekrar neşesiz bir sesle seslendi: "Abi, Shen Cui'ye ne yaptın? Dün odandan çıktığından beri her yerde ağladı. Onu rahatlatmaya çalıştığımda daha da ağladı."


Fang Yuan küçük kardeşine baktı, yüzü ifadesizdi. Fang Zheng kaşlarını çatmuş, ağabeyine sıkı sıkıya bakarak yanıt beklemekteydi.


Atmosfer gerginleşiyordu.


Ancak Fang Yuan kafasını indirdi ve bir saniye ona baktıktan sonra yemek yemeye devam etti.


Küçük kardeşi Fang Zheng hemen telaşlandı. Fang Yuan'ın tavrı açıkça bir küçümsemeydi. Utanç ve hayal kırıklığıyla elini masaya vurdu, yüksek sesle kükredi; "Gu Yue Fang Yuan, nasıl böyle davranıyorsun! Hizmetkar bir kız, Shen Cui uzun yıllar size hizmet etti; Onun nezaketini ve sana olan özenini gördüm. Evet, kendini kayıp halde hissettiğini biliyorum ve üzgün olmanı anlayabiliyorum. Evet, sadece C sınıfı bir yeteneksin, ancak kendi talihsizliğin yüzünden öfkeni başkalarından çıkarılbilceğin anlamına gelmiyor. Bu onun için adil değil!"


Fang Yuan ayağa kalkınca elini çabucak kaldırarak zar zor bitirdi.


Tokat!


Yüksek bir sesle, Fang Zheng'e sağlam bir şaplak attı.


Fang Zheng sağ yanağını örttü, geriye iki adım sendeledi, suratında şok ifadesi vardı.


"İşe yaramaz piç, kendi ağabeyine karşı nasıl bir konuşma tonu kullanıyorsun?! Shen Cui sadece hizmetkar bir kız! Sırf onun gibi basit bir kızdan dolayı, abin olduğumu unuttun mu?" Fang Yuan düşük bir sesle azarladı.


Fang Zheng nihayet tepki gösterdi; yüzündeki batan acı, sinir sisteminde dalgalar halinde yayıldı. Geniş gözlerle baktı, nefes nefese iken inanamayarak konuştu; "Abi, bana vurdun? Küçüklüğümden şimdiye kadar daha önce hiç bana vurmamıştın! Evet, A seviyesi bir yetenek olduğum ortaya çıktı, sen sadece C sınıfısın. Ama beni bunun için suçlayamazsın, kader bu... "


Tokat!


Fang Zheng konuşmayı bitirmemişti, ancak Fang Yuan elinin tersi ile tekrar vurdu.


Fang Zheng iki yanağını iki eliyle kapadı. Dona kalmıştı.


"Naif aptal, hala hatırlıyor musun! Küçüklüğünden şimdiye kadar sana nasıl baktım? Ebeveynlerimiz öldüğünde hayatımız zordu. Yeni hayatımızda, teyzem ve amcam ikimize sadece bir elbise verdi, ben giydim mi? Kime giymesi için verdim? Sen küçükken, tatlı lapa yemekten hoşlanıyordun, mutfağa her gün senin için bir kase daha hazırlamasını söylerdim. Başkaları tarafından zorbalık edildiğinde, sana kim arka çıktı? Bir sürü başka şeyden bahsetmiyorum bile, konuşmaya değmez bile. Pekala, şimdi bir hizmetçi parçasından dolayı, benimle böyle konuşup beni sorguluyorsun?"


Fang Zheng'in yüzü kırmızıydı. Dudakları titredi, utanmış ve sinirlenmiş, ayrıca şaşırmış ve kızmıştı. Ancak tek bir karşılık veremedi.


Çünkü Fang Yuan'ın söylediği her şey doğruydu!


"Her neyse." Fang Yuan alaya aldı, "Madem kendi biyolojik ailenden vazgeçtin ve başkasını yerine aldın, senin gözünde benim değerim ne, öylece bir abi."


"Abi, bunu nasıl söylersin? Ayrıca gençliğimden beri bir ailenin sıcaklığını her zaman istediğimi de biliyorsun..." Fang Zheng hemen açıkladı.


Fang Yuan kardeşinin durması için elini salladı. "Bugün itibariyle, benim küçük kardeşim değilsin ve ben de artık ağabeyin değilim."


"Abi!" Fang Zheng şaşırdı, daha çok şey söylemek için ağzını açtı.


O an Fang Yuan konuştu, "Shen Cui'den hoşlanmıyorsun değil mi?  Endişelenme; Ona bir şey yapmadım. O hala bakire, el değmemiş ve saf. Altı kadim taşı bana ver, sana onu vereceğim, bugün itibariyle kişisel hizmetçin olabilir."


"Abi, neden sen..." İç düşüncelerini aniden yüksek sesle duyurmak için Fang Zheng, paniğe kapıldı, oldukça hazırlıksız yakalandı.


Ama aynı zamanda kalbinde güvence hissetti. En çok endişe ettiği şeylerden biri gerçekleşmemişti.


Kısa bir süre önce gece Shen Cui kişisel olarak ona hizmet etti ve onu yıkadı.


Önemli bir şey olmamasına rağmen, Fang Zheng o gece onun narinliğini asla unutamadı. Shen Cui'yi düşündüğü her seferinde usta elleri ve yumuşak kırmızı dudakları aklına gelirdi, ve kalbi titrerdi.


Gençliğin samimi duyguları uzunca bir süre genç adamın göğsüne saplandı ve büyümeye başladı.


Bu yüzden geçen akşam Shen Cui'nin alışılmadık durumunu öğrendiğinde, yüreğinde öfke alevi parladı. Anında Ayışığı Gu’sunu rafine etmekten vazgeçti ve Fang Yuan'ı bulmaya çalışarak köyü didik didik aradı, beyan etmek isteyerek.


Fang Zheng'in Yanıtlamadığını gören Fang Yuan kaşlarını çatarak "Aşk çok normal, daha dürüst ol. Saklanmanın faydası yok. Tabi, alışverişi istemiyorsan, o zaman sorun değil."


Fang Zheng bu noktada endişelendi. "Alışverişi yapacağım! Neden alışverişi yapmayayım, Fakat üzerimdeki kadim taşlar artık altı tane değil."


Bunu söylediğinde, para çantasını çıkardı, yüzü kırmızıydı.


Fang Yuan çantayı aldı ve içinde altı parça buldu, ancak aralarındaki taşlardan biri normal bir kadim taştan yarı boyutta daha küçüktü. Fang Zheng'in Ayışığı Gu’sunu rafine etme süresini hızlandırmak için bu taştan kadim özü emdiğini hemen anladı. Doğal özler kadim taştan emildikten sonra taş daha küçük olur ve ağırlığı da daha hafif olur.


Sadece beş buçuk olmasına rağmen Fang Yuan biliyordu; şu an Fang Zheng'in sahip olduğu tüm kadim taşları bu kadardı. Fang Zheng'in tek başına birikimi yoktu ve bu altı kadim taşı, teyzesinin ve amcasının ona verdiği taşlardı.


"Bunları alacağım, şimdi gidebilirsin." çantayı beline soktuğunda Fang Yuan'ın ifadesi soğuktu.


"Abi..." Fang Zheng daha fazlasını konuşmak istedi


Fang Yuan hafifçe kaşlarını kaldırdı, "Fikrimi değiştirmeden önce, gözümün önünden kaybolmalısın."


Fang Zheng, kalbinin sıkıştığını hissetti. Dişlerini gıcırdattı ve nihayet dönüp gitti. Hanın giriş kapısından içeri girdiğinde, bilinçsizce eliyle göğsünü tuttu ve bir tedirginlik hissetti. İçinde çok önemli bir şeyi kaybettiğini söyleyen bir his vardı.


Fakat Shen Cui ve o rüya gibi geceyi düşündüğünde çok sıcak hissetti. "Sonunda resmen benimsin, Cui Cui." Arkasına bakmadı ve Fang Yuan'ın görüşünden çıktı.


Fang Yuan ifadesizdi; Uzun süre ayakta durdu, sonra nihayet yavaş yavaş oturdu.


Parlak güneş ışığı pencereden içeri girerek ifadesiz yüzünde parlıyordu ve onu görenlerin içeride biraz soğuk hissetmelerine sebep oldu. Kafeteryadaki iş oldukça azdı, sokaklar insanlarla daha kalabalık hale geldi. Kalabalıktan gelen gürültü ve heyecan uzaklaştı, mekanı daha sessiz hale getirdi. Yemekler soğuktu. Bir işçi dikkatle gelip Fang Yuan'ın kahvaltısını tekrar ısıtmak isteyip istemediğini sordu.


Fang Yuan bunu duymadı. Bakışları bir bulut gibi değişmeye devam ediyordu, sanki eski anılarını hatırlamaya çalışıyordu. İşçi bir süre bekledi. Ama Fang Yuan'ın tek bir söz söylemeden trans halinde olduğunu gördüğü gibi, burnunu ovdu ve acıklı bir şekilde uzaklaştı.


Uzun bir süre sonra, Fang Yuan'ın gözleri tekrar odaklandı. Kalbindeki geçmiş anılar sanki bir duman gibiydi; çoktan dağılmışlardı.


Bir kez daha gerçekliğe geri döndü. Akan güneş ışığı masanın üstünde parladı. Bulaşıkların arasından çıkan sıcak hava çoktan kaybolmuş ve kalabalığın sokaklardaki hareketli gürültüsü kulaklarına gitmişti.


Elbiselerini uzattı ve beş buçuk tane kadim taşı koynuna yerleştirdi, ağzı acı ve alaycı bir gülümsemeyle kıvrıldı. Ancak gülümseme hızla kayboldu.


"Garson, gidip bu yemekleri yeniden ısıt." Fang Yuan yemeklerine baktı ve hafifçe ağzını açarak bağırdı. Şu anda gözleri çok soğuk görünüyordu.


"Ne! Ağabeyin gerçekten bunu mu söyledi?" Salondaki amcası kaşlarını çattı, sesi soğuktu. Teyzesi bir tarafa yaslandı. Fang Zheng, yanaklarının üzerindeki taze kırmızı parmak izleriyle konuşmadan duruyordu.


"Evet, Abimle buluştuğumda handa kahvaltı yapıyordu, Her şey böyle oldu," Fang Zheng kibarca yanıtladı.


Amcaso kaşlarını çattı, alnındaki 3 siyah çizgi birleşti.


Birkaç derin nefes aldıktan sonra iç çekti ve ciddi bir ses tonuyla "Fang Zheng çocuğum, bunu iyi bilmelisin" dedi. Hizmetçi Shen Cui, Fang Yuan'ın mülkiyeti değildir; Sadece ona atamıştık. Nasıl böyle ticaret ürünü olarak davranabilir? Eğer isteseydin, daha önce bize söylemeliydin. Onu sana atardık."


"Ah?" Bunu dinlerken Fang Zheng şaşkındı.


Amcası elini salladı. "Gidebilirsin. Kadim taşlarının hepsini Fang Yuan'a verdin, bu yüzden sana altı tane daha vereceğim. Unutma, Gu’nu rafine etmek ve birinci olmak için bunları doğru bir şekilde kullanmalısın. Bunu yaptığınızda çok gurur duyacağız" dedi.


"Baba, çocuğunuz utanıyor..." Fang Zheng birdenbire gözyaşlarına kapıldı. Amcası iç çekti ve yanıtladı: "Git, odana dön ve Gu'nu arındır. Çok zamanın kalmadı."


Fang Zheng ayrıldığında, Amca'nın yüzü vahşi ve kızgın bir ifadeye döndü.


Baam!


Avuç içiyle büyük bir güç kullanarak masaya vurdu, "Bu lanet piç, Hmph. Gerçekten de işçilerimizi takas için kullandı, oldukça kurnaz!"


Teyze, "Kocacım, sakin ol." Sadece altı kadim taşı sonuçta."


"Anlamıyorsun kadın! Bu Fang Yuan, yalnızca C sınıfı bir yetenek, Ay Işığı Gu'sunu arındırmak istiyorsa kadim taşlarına ihtiyaç duyacak. Tecrübesizliğiyle, altı kadim taşı Gu'sunu arındırmak için yeterli olmayacaktır. Fakat şimdi on iki tane parçası var, bu fazlasıyla yeterli olacak." Amcası o kadar öfkeli ki dişlerini gıcırdattı.


"Bir Gu Ustası'nın kültivasyonu eğer yeterli kaynağı var ve engelleri olmadığı sürece çok hızlı bir şekilde yükselir. İki ya da üç yılda, klan, İkinci Seviye bir Gu Ustası üretebilir. Fang Yuan'ın kültivasyon sırası ne kadar düşük olursa, bir yıl sonra aile mirasını ele geçirme  umudu o kadar az olur. Henüz genç, kültivasyona yeni başlıyor. Onu engelleyeceğiz ve onun başlangıç süresince yaşıtlarından geride bırakacağız. Akademi, kaynaklarını her zaman en iyi öğrencilerine verir. Dandik yeteneğiyle, geri düştüğünde herhangi bir kaynak bulamayacak. Kaynaklar yardımı olmadan kültivasyonu daha da düşecektir. Bu acımasız kısır döngü ile, bir yıl sonra hala aile mirasında hak etme gücüne sahip olup olmacağını görmek isterim!"


Teyze anlayamadı. "Onu durdurmasak bile, bir yıl sonra en fazla Seviye bir orta aşama olur. Kocacım, senin kültivasyonun seviye iki, neden hala ondan korkuyorsunuz?"


Amca öyle öfkelendi ki: "Kadın, gerçekten aklın kıt!" Sadece kıdemli kimliğimle, gerçekten de genç kuşaktan birini alt edebilir miyim? Mirası geri almak istiyorsa, bu mantık içerisindedir ve doğrudan durdurulamaz; Sadece klan kurallarını kullanarak savaşabilirim. Klan kurallarında belirtilmiştir: On altı yaşında evin lideri olmak için, kişinin en azından Birinci seviye orta aşamada kültivasyonu olması gerekir. Aksi halde, Fang Yuan'ın klan kaynaklarını boşa harcama hakkına sahip olmadığı anlamına gelir. Bunu söyledikten sonra şimdi anlıyor musun? "


Teyze aydınlandı.


Amca gözlerini kıstı, gözleri parlıyordu. Başını biraz salladı, dediği ki, "Fang Yuan çok akıllı, çok kurnaz. Bunun bir güç oyunu olduğunu bile görebiliyor. Bu nasıl bir zeka? Böyle bir yaşta plan ve hesaplama, ne kadar terör estirici! En başta, ona karşı kuyu kazmaya devam edecektim, ancak hemen dışarı taşındı. Onu gözlemlemek ve rahatsız etmek için Shen Cui'ye daha fazla kullanmak isetdim, ama sonuçta altı kadim taşı bile kazandı."


"Eh, eğer Fang Zheng kadar aptal olabilseydi, bu harika olurdu. Oh Doğru, bugün itibariyle Fang Zheng'e daha iyi muamele etmelisin. Sonuçta A sınıfı bir yetenek. Kendisinin Fang Yuan'a yönelik hoşnutsuzluğu ve memnuniyetsizliğinden  bahsetmiyorum bile. Bu duygular iyi bir şey; bunlar doğru yönlendirilmeli. Gelecekte Fang Yuan'la başa çıkabilmek için en iyi araç haline geleceğine dair içimde bir his var!"


Göz açıp kapayıncaya kadar iki gün geçti.


Handaki odada ışık yoktu. Ay ışığı dökülerek buz rengi yayıyordu. Yatak üzerinde Fang Yuan çapraz bacak şeklinde oturdu, gözleri kapalıydı. Yeşil bakır kadim özünü hareket ettirdi ve zihnini Likör solucanını rafine etmek üzerine odakladı. Gu'nun vücudunda, küçük bir kesim zaten yeşil bakır rengine boyanmıştı ancak Likör solucanının iradesi hâlâ olduğu önceki kadar metanetliydi. Uçucu kadim özlerinin içinde sürekli mücadele etti.


Fang Yuan'ın arıtım süreci sorunsuz ilerlemiyordu. Çok zordu.


“İki gün ve iki gece geçirdim, hergün sadece iki saat dinlendim ve on iki adet kadim taşı harcadım ama sadece 1/15 oranında rafine edebildim. Zamanı hesaplarsam, sanırım önümdeki birkaç gün içinde birileri Gu'sunu rafine etmeyi başaracak."


Fang Yuan vaziyeti açıkça görebiliyordu. Ancak yine de yeteneği düşük bir sınıftaydı, Likör solucanının inanılmaz derecede inatçı bir yaşama iradesini olduğunu da ekleyince; normal bir Ayışığı Gu’sundan bile daha güçlüydü. Geride kalması normaldi.


“Kısa süreli geride kalmam sorun değil, Likör solucanı bende olduğu sürece...” Fang Yuan'ın kalbi ayna gibi apaçıktı, en ufak bir tedirginliği veya cesaretsizliği değil yoktu. Aniden, Likör solucanı top haline kıvrıldı.


"Oh hayır, Likör solucanı karşı saldırı yapıyor!" Fang Yuan anında gözlerini açtı, bakışları içinde şaşkınlık vardı. Önünde, Likör solucanı şiddetle beyaz ışık yayarak yuvarlak ve ufak köfte haline gelmişti.


Bu son hamlesiyle her şeyini riske atıyordu!


Fang Yuan derhal Likör solucanın vücudundan çıkan güçlü iradeyi hissetti, kadim özünden geri akan ve Açıklık kadim denize inen.


Bir Gu'nun karşı saldırı yapması son derece nadirdi. Sadece extrem güçte iradeye sahip bir Gu herşeyini ortaya koyar, bu durumun sonucu ya başarı ya da ölümdür. Böyle bir senaryo karşısında, sıradan bir genç normalde panikler.


Şaşırmasına rağmen, Fang Yuan paniğe kapılmadı; Aslında biraz memnun oldu. "Her şeyini tek bir hamlede ileri sürmek, aslında bu iyi bir şey. Bu karşı saldırıyı alt edebildiğim sürece, Likör solucanının iradesi büyük ölçüde zayıflayacaktır. Ancak, bu iradeye karşı tamamen odaklanmam gerekiyor, dışarıdan en ufak bir şekilde rahatsız edilmemeliyim. Yoksa kötü olur, iç geçirir... Ama umarım kimse bu süre zarfında gelip beni rahatsız etmez."


Düşüncelerini tamamladı, Açıklığında kadim öze toplamaya hazırdı, Likör solucanının iradesini kabul etmeye hazırdı. Onunla tam karmaşık bir savaşa girecek ve 300 round dövüşecekti.


Ama o an, mucizevi bir olay oldu!


Açıklığının ortasında, denizin hemen üstünde, havada bir Gu göründü.


Boom!


Bu Gu'dan güçlü bir nefes püskürdü.


Bu nefes sanki Samanyolu galaksisinin dökülmesi, veya dağlardan akan taşkın suyunun fışkırması gibiydi. Yine de, bölgesini kimin işgal ettiğini görmek için etrafa kızıl gözleriyle bakan, onuru zedelenmiş korkunç bir canavar gibiydi!


"Bu İlkBahar Sonbahar Ağustos böceği!?" Bu Gu'yu gördüğünde, Fang Yuan tamamen şok olmuştu!!

_______

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)